fb pixel Cyberpunk 2077 vás nechá si vybrat: Budete špína z ulice, venkova, nebo z korporátu? – G.cz
Vyhledávání

Cyberpunk 2077 vás nechá si vybrat: Budete špína z ulice, venkova, nebo z korporátu?

Zdroj: Cyberpunk.net

Cyberpunk 2077, léta očekávaná videohra, včera potěšila hned dvěma novými trailery. Jeden ukázal široké spektrum zbraní, kterými budou hráči moci likvidovat protivníky, od čepelí skyrtých v rukou až po masivní brokovnice. Ale ten druhý trailer byl ještě trochu zajímavější. Protože se sledujících ptal, kdo vlastně jsou.

Jan Studnička
Jan Studnička 11.8.2020, 10:52

Budoucnost je za rohem!

Skoro se ani nedá věřit, že by tvůrci hry Cyberpunk 2077 mohli dostát hypu, který se kolem hry vytvořil za ta léta, co ji hráči vyhlížejí - první trailer na tohohle herního behemota vyšel už v lednu 2013. CD Project Red pak vrhl všechny své síly na dokončení malé nenápadné hry Witcher 3, a pak se ještě pro Zaklínače dělal dva obří datadisky. Ten poslední vyšel rok po základní hře, tedy před nějakými čtyřmi lety. A od té doby čekáme na Cyberpunk.

A ten se pomalu blíží. Polské studio několikrát posunulo datum vydání a v současnosti jsme na doufejme finálním 19. listopadu. Poslední rok nás CDPR bombarduje vymakanými trailery, extenzivními záznamy ze hry a hromadou dalších věcích. Tak jsme se třeba dozvěděli, že se vám začátkem příběhu stane něco ošklivého a od té doby budete mít v hlavě Keanu Reavese, že budete mít sto a jeden způsob, jak řešit nejrůznější problémy, a že customizace postavy bude téměř nekonečná.

Tvůrci totiž zareagovali na kritiku LGBT aktivistů a vyšli jim vstříc tak, jak jen málokdo před nimi. Nebudete si vybírat pohlaví jako ve většině her, ale budete si pohlaví vybírat doslova, fyzicky. CDPR si řekli, proč si volit mezi mužem a ženou, když jde o cyberpunk hru, kde si lidé běžně tělo vylepšují. Jinými slovy: pokud chcete hot bitchinu s obřím pérem, klidně. Chcete kompletně maskulinního muže s ženským hlasem? Klidně. Možností je nepřeberně.

Ale váš gender toho o vás moc neříká, že. Důležité je, kdo doopravdy jste.

Cyberpunk se ptá: Odkud vy jste?

Už dříve jsme od vývojářů slyšeli, že si budete moci vybrat jeden ze tří původů, které budou výrazně ovlivňovat váš herní zážitek. Tím prvním je Street Kid. Street Kids vyrůstají na ulici, chápou důležitost spolupráce mezi sousedy, orientují se v místním podsvětí, orientují se mezi gangy, znají se s lidmi ve světě pouličních závodů… prostě gangsta shit.

Naproti tomu bude Nomad, což je cyberpunková verze venkovana. Narozen v kukuřičných polích za městem, umí si všechno smontovat, má rád táboráky, orientuje se v přírodě, je to prostě váš bratránek z Moravy, akorát, že má super terénňák, který dokáže ovládat silou mysli. Nebo tak něco.

A poslední je Corpo. Pokud si vyberete Corpo, vyrostli jste v korporátním prostředí. Drby u kávovaru, krádeže sešívaček, využívání tiskárny k soukromým účelům n tajňáka… ale hlavně korporátní špionáž, vraždy obchodních partnerů, terorismus, zlodějina ve velkém a co je nejhorší - prezentace před klienty. Hádáme. Těžko říct.

Ale nemůžeme se dočkat!

Podobné články

Doporučujeme

Další články