fb pixel Keanu Reeves, ztrápená ikona internetu: Legendární Neo přežil ztrátu dcery i snoubenky – G.cz
Vyhledávání

Keanu Reeves, ztrápená ikona internetu: Legendární Neo přežil ztrátu dcery i snoubenky

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Keanu Reeves, idol, kterého milují filmoví fanoušci stejně jako tvůrci memes a internetového humoru. Hollywoodský herec, který se stejně dobře mohl stát hokejistou, dnes slaví 56. narozeniny a má za sebou tolik tragédií, že jiný by se z toho dávno zhroutil. Ale Neo prostě není jen tak někdo!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.9.2020, 13:51

Keanu "Zeď" Reeves

Keanu Reeves je miláček - miláček internetu, minimálně. Už řadu let figuruje hollywoodská hvězda v řadě memes a jiných humorů jako good guy Keanu, navíc nestárnoucí. Ale i božský Reeves stárne, dnes je mu 56 let. Herec, který si střeží soukromí, je díky Matrixu idolem fanoušků cyberpunku a skrze sérii John Wick ho zbožňují kaskadéři a milovníci akčních snímků. V osobním životě to ale až tak hvězdné neměl. Rodáka z Libanonu, který však většinu mládí strávil v Kanadě, v životě stíhala jedna rána za druhou. Skoro div, že se těch šestapadesáti (relativně) ve zdraví dožil...

Reeves se narodil v Bejrútu anglické tanečnici a čínsko-havajskému geologovi. Po narození druhého dítěte, dcery Kim, se ale pár rozvedl, protože ambiciózní Patricia Reeves toužila po hvězdné kariéře. Vzala děti a odstěhovala se s nimi do New Yorku, kde si našla místo ve sboru, ale i druhého manžela, divadelního režiséra Paula Aarona. Ani tohle ale moc dlouho nevydrželo a rodina znovu změnila působiště. Usadili se v Kanadě, kde konkrétně Keanu vydržel do 17 let, kdy se vykašlal na školu a s pár dolary v kapse odjel zpátky do "Velkého jablka" za svým prvním otčímem, aby se věnoval herecké kariéře.

Ještě předtím se ale stejně dobře mohl stát hokejistou. Typicky kanadský sport hrál aktivně celou střední v pozici brankáře a byl tak dobrý, že si získal přezdívku Zeď. Nakonec u něj ale převládla láska k herectví.

Reevesovo prokletí

A měl štěstí - jeho pohledný "baby face" se rychle uplatnil v žánru teenagerských komedií, kultovní status má samozřejmě Dobrodružství Teda a Billa, kterému se mimochodem letos dostalo příjemně nostalgického pokračování. Bohužel pro něj ho to ale na dlouhou dobu uvrhlo do škatulky hezkých jinochů, z nichž byl výraznější snad jen Jonathan Harker v Coppolově Draculovi, přičemž sám režisér se nikdy netajil tím, že herce obsadil vyloženě kvůli jeho popularitě u divaček, aby filmu zajistil větší komerční úspěch. Zlom přišel s Nebezpečnou rychlostí, která Reevese vynesla do hvězdných hollywoodských výšin. Hlavu mu to ale nepopletlo - odmítl točit druhý díl, za který mu nabízeli 12 milionů dolarů, a raději odjel do Kanady hrát Hamleta na divadle. Jak se to s Reevesovou kariérou vyvíjelo dál, na to se podívejte do následující galerie:

Zatímco ve světě showbyznysu Reevesova hvězda stoupala, v soukromí se mu tolik nedařilo. Se svým biologickým otcem se po rozvodu rodičů viděl pouze jednou, a to když mu bylo 13 let, těsně předtím, než tátu odsoudili za dealování heroinu. Roku 1999, přesně o Vánocích, se jemu a jeho tehdejší snoubence Jennifer Syme předčasně narodila dcera Ava, která ovšem na svět přišla mrtvá. Pár se několik měsíců nato pod tíhou tragické ztráty rozešel. Jennifer upadla do těžkých depresí, se kterými se musela léčit, bohužel právě to, co jí mělo pomoct, se jí stalo osudným. O necelé dva roky později to se svým autem ve 130 km/h rychlosti naprala do třech zaparkovaných automobilů a byla na místě mrtvá. Ve voze se našly její prášky na předpis, ale zda se jednalo o plánovanou sebevraždu, nebo žena pod vlivem prášků nezvládla řízení, to se dodnes neví.

A další rok na to, při natáčení snímku Matrix Reloaded, dostal Reeves zprávu, že jeho zbožňovaná sestra Kim umírá na leukémii. Herec vyřídil nejnutnější závazky a odjel se do Kanady o Kim starat, zůstal s ní až do její smrti.

Od té doby herec značnou část svých milionových příjmů věnuje na charitu a výzkum spojený s léčbou zákeřné nemoci, která postihla jeho sestru. Sám žije v decentním domě v Los Angeles a jezdí MHD. Soukromí si střeží a teprve loni se veřejně ukázal po boku spisovatelky a vydavatelky Alexandry Grant, se kterou se však seznámil už v roce 2009 a jejich vztah patrně trvá delší dobu. Internetový lid hřeje u srdce, že jejich modla znovu našla lásku a snad i duševní klid. Jinou cestu k tomu Keanu ostatně nemá, k víře, Bohu i Ďáblu má nevyrovnaný vztah, jak sám několikrát řekl v minimálním množství rozhovorů, které poskytuje. Fandí hodně buddhismu, ale oficiálně se k náboženství nehlásí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články