fb pixel Co vás i nás čeká ve volbách aneb drobný přehled bizarních kandidátů – G.cz
Vyhledávání

Co vás i nás čeká ve volbách aneb drobný přehled bizarních kandidátů

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Jak bezpochyby víte, o víkendu budou volby. Pokud se do té doby nezruší nebo něco, protože se píše rok 2020 a možné je všechno. Každopádně, pokud budou volby, budete si muset vybírat ze skutečně široké nabídky kandidátů do krajských zastupitelstev i do Senátu. A my jsme vám jen chtěli některé z nich ukázat, abyste… třeba věděli, komu se vyhnout.

Jan Studnička
Jan Studnička 29.9.2020, 15:49

Budou? Nebudou?

Ve vládě se to teď trochu mele. Hlasy na sociálních sítích tvrdí, že Prymula a jeho nepopulární nařízení stojí ANO hlasy, takže možná hlasy odloží, dokud na tom “ANO nebude líp”. Nebo se prostě všechno zavře v pondělí těsně po volbách. Kdo ví? Kdo dovede odhadnout, co všechno se může do pátku stát? V podstatě nikdo.

A co je nejděsivější, nejspíš nemá nejmenší tušení ani sama vláda, protože jste včera mohli na Nově vidět, že jedna ruka neví, co dělá druhá. Není nad to mít v době největší zdravotnické katastrofy za posledních sto let takhle kompetentní vládu.

Když náhodou budou

Nicméně! Může se stát, že volby skutečně budou, ostatně i sám pan prezident vyjádřil naději v to, že volby zůstanou, jsou přece svátkem demokracie. Jenomže už teď se točí hlava všem lidem, kteří by měli analyzovat výsledky. Protože situace snad nikdy nebyla takhle nejistá.

Na jedné straně máte jasného leadera v podobě ANO, které už ale při minulých volbách přišlo o část krajů tím, že je koalice prostě obcházely. A teď ztrácejí hlasy, jako by minulou noc byli všichni na koncertě Kiss, takže se třesou o každé procento.

Na druhé straně grafu pak jsou strany, které sotva dosáhnou na jednotky procent. Říká se, že Trikolora například má pořád víc kolor než procent, takže se nejspíš setká s realitou stejně jako svého času Realisté. Podobně jsou na tom i komunisté, kteří se motají kolem pětiprocentní hranice, stejně jako třeba TOPka ale. Ale je fakt, že parlamentní volby jsou daleko. Teď nás čekají ty "menší." To ale neznamená, že nejsou důležité!

No, abyste věděli, na co všechno můžete narazit na kandidátkách, podívejte se do naší galerie. Budete rádi, že jsme vás varovali předem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články