Co měli společného Hitler a Kennedy? Dost možná spali se stejnou milenkou

Obrázek uživatele Jan Palička
06.4.2018, 08:04

Historie 20. století zná málo mužů tak odlišných jako Adolf Hitler a John Fitzgerald Kennedy. Zatímco jeden se stal z chudého maloměstského chlapce jedním z nejhorších tyranů všech dob, druhý se narodil do zámožné americké rodiny a jako prezident země byl symbolem demokracie, míru a naděje. Kdybychom měli hledat, co měli Hitler s Kennedym společného, museli bychom pátrat ve velmi nepravděpodobné oblasti, kterou byl jejich milostný život. Oba dva totiž nejspíše měli stejnou milenku.

Adolf Hitler a John Fitzgerald Kennedy bezesporu patří k nejvýznamnějším mužům moderních dějin. Na první pohled by se chtělo říct, že to je tak to všechno, co mají tito dva muži společného. Paralelu opravdu nemůžeme hledat v jejich chování a tom, jakými byli státníky. Avšak prozkoumání jejich intimního života možná odhalí, že jejich postelemi prošla jedna a tatáž žena.

Životní příběhy Hitlera a Kennedyho nemohou být odlišnější. Zatímco první vyrůstal v neutěšených podmínkách na maloměstě a stal se z něj životem zhrzený tyran a válečný zločinec, druhý se narodil do zlaté kolébky jedné z nejmocnějších amerických rodin, dostalo se mu perfektního vzdělání a jeho kariéra strmě vystoupala až do Bílého domu, kde se stal symbolem boje za demokracii a rovnost.

Ani milostný život obou mužů na první pohled nejeví žádné známky podobnosti. Kennedy byl opálený krasavec a vyhlášený playboy, jehož postelí prošly stovky žen. Naproti tomu Hitler byl nepříliš vzhledný, sexuálně zdrženlivý, plachý a veskrze jedinou ženou, která se po jeho boku pohybovala, byla jeho manželka Eva Braunová. Početné zástupy Kennedyho sexuálních partnerek a o poznání řidší řady těch Hitlerových nicméně spojuje jedna žena.

Oba státníci nejspíš měli poměr s novinářkou dánského původu Ingou Arvadovou. U Kennedyho je vztah poměrně jasně prokazatelný. Když Arvadová, která kromě novinařiny měla kariéru i v modelingu a jako příležitostná herečka, dělala v roce 1941 reportáž u amerického námořnictva, jedním z námořníků, se kterými dělala rozhovor, byl i čtyřiadvacetiletý John Kennedy. Ten se do krásné reportérky okamžitě zamiloval a udržovali spolu téměř rok trvající poměr, který by mohl pokračovat, ostatně sám Kennedy se dokonce chtěl s Arvadovou i oženit, kdyby nezasáhl Kennedyho otec Joe.

Hlavě Kennedyho rodiny ani tak nevadilo, že jeho syn si chce vzít novinářku, nicméně jako katolík nemohl snést fakt, že Arvadová byla tou dobou již vdaná a JFK by se tak musel oženit s rozvedenou ženou. Druhým důvodem nelibosti starého Kennedyho byl i fakt, že mu jeho přátelé z FBI prozradili, že Infa Arvadová byla podezřelá ze špionáže pro nacisty a dokonce měla svést i samotného Adolfa Hitlera. K tomu mělo dojít během olympijských her v Berlíně v roce 1936.

Půvabná blondýnka během olympiády učarovala samotnému nacistickému vůdci, který přikázal svým osobním strážím z SS, aby mu neznámou reportérku předvedli. Podle očitých svědků, měl Hitler poté, co překvapená Arvadová v doprovodu esesáků dorazila na vůdcovu tribunu, dívce říct, že je pro svou krásu dokonalou nordickou bohyní a jeho největší ctí bude ji po celou dobu her hostit. A skutečně pak Infa Arvadová po zbytek olympiády příliš neopouštěla Hitlerovy privátní prostory, kde s ním trávila čas i mimo dohled stráží.

Co společně Hitler s Arvadovou dělali, věděli jen oni sami a my si to můžeme jen domýšlet. Nicméně vzhledem k faktu, že on ji nazval bohyní a šílel z pouhého pohledu na ní a ona se netajila tím, že jí přitahují mocní muži, tak politické debaty se za zavřenými dveřmi asi neodehrávaly. Všemu by nasvědčovalo i to, že během Kennedyho vlády jeden z jeho největších oponentů, ředitel FBI J. Edgar Hoover tvrdil, že na něj má tajemství, které by mohlo jeho kariéru zcela potopit. A co jiného by mohlo potopit milovaného prezidenta než to, že spal se stejnou ženou jako Hitler.

O osudech Hitlerových sourozenců se více dočtete ZDE.


Komentáře