Chce Theresa May jako dvojitý agent celou dobu zrušit brexit? – G.cz
Vyhledávání

Chce Theresa May jako dvojitý agent celou dobu zrušit brexit?

Theresa May byla otevřeně proti vystoupení Spojeného království z EU, ale po referendu se stala hlavním vykonavatelem tohoto chvilkového rozmaru lidu. Její snaha zatím spíše vypadá, že se tajně pokouší brexit bojkotovat.

Petr Boháček
Petr Boháček 16.1.2019, 09:10

Po kom hodit kamenem?

Nikdo nechce vzít zodpovědnost za zrušení brexitu na sebe. Vůdce opozice, labourista Jeremy Corbyn se jako správný politik snaží situaci jen využít k předčasným volbám a potenciálnímu vlastnímu vítězství. Stále přitom podporuje brexit, jinak by ohrozil své volební preference. Nejde mu o to, co je dobré pro Británii, jde mu o jeho úspěch.

May dojednala pravděpodobně to nejlepší, co šlo. Ale i to je z podstaty věci (brexitu) tragické a nepřijatelné. Poslední apel na poslance ve stylu „moje dohoda, nebo žádný brexit“ naprosto selhal. Možná i to byl cíl pro otevření vrátek pro druhé referendum. Nikdo to ale nechce udělat. Británie je tak bohatá země, že má dostatek másla na hlavy jak May, tak Corbyna.

V živém přenosu tak pokračuje krize středního věku bývalého celosvětového impéria, které se nemůže vypořádat s tím, že slábne, stárne, nikoho nepřitahuje a nevyvolává vášeň a emoce, maximálně tak smích. Nové volby zůstávají Corbynovým vlhkým snem, pro který není podpora. Na základě věštění z křišťálové koule tak můžeme spíše říct, že nejpravděpodobnější je prodloužení času na vyjednávání o nové dohodě mezi EU a Velkou Británií nebo druhé referendum.

A tady čtěte o předražených bizarních Brexit Boxech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu