fb pixel Česko má první tři vyléčené pacienty, kteří prodělali nákazu novým koronavirem! – G.cz
Vyhledávání

Česko má první tři vyléčené pacienty, kteří prodělali nákazu novým koronavirem!

Zdroj: Pixabay.com

Česko se konečně dočkalo a lékaři mohli dnes odpoledne oznámit první tři úspěšně vyléčené pacienty, kteří prodělali nákazu novým koronavirem. Jedná se o pacienty, kteří byli léčení v nemocnici v Ústí nad Labem.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 16.3.2020, 16:22

Konečně můžeme v souvislosti s epidemií koronaviru, která se šíří celým Českem a ovlivňuje životy nás všech, informovat, že první tři pacienti u nás nad koronavirem vyhráli. Pacienti byli v péči ústecké nemocnice.

V České republice je dle aktuálně dostupných informací 298 potvrzených případů nákazy koronavirem. Číslo bohužel stále narůstá a vláda přijala v této souvislosti celu řadu bezpečnostních opatření, která mají zamezit masivnímu šíření nákazy. Dnes vstoupila v platnosti karanténa celé republiky. Lidi by neměli vycházet, pokud k tomu nemají zásadní důvod, jako je například cesta do práce nebo návštěva lékaře. O celém tomto opatření jsme vás již informovali, a tak teď již jen apelujeme na to, abyste byli všichni zodpovědní. Stejně tak se přimlouváme k nošení ochranných pomůcek6. A tentokrát i souhlasíme a tleskáme pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (ke kterému jsme jinak velmi kritičtí), že nařídil jízdu v prostředcích MHD právě s použitím roušek nebo jiných ochranných pomůcek. Ano, víme, že se ozve vlna reakcí, že nejsou. Ale nákrčník nebo šátek máme doma všichni. A jak už opakovaně několikrát zaznělo „lepší něco, než-li nic." Zkusme navíc věřit, že sliby budou tentokrát dodržené a situace se v tomto směru zlepší. Nejsou volby, a tak by to naše politická garnitura mohla dotáhnout. Nejde aktuálně o volební výsledky, ale o lidské zdraví, že? Nebo by alespoň mělo jít.

Takže ještě jednou, protože opakování je matka moudrosti: „BUĎME ZODPOVĚDNÍ.“ Protože jedině tak se vrátíme zase k tomu, že si například na víno dojdeme do vinárny a ne do lednice nebo v lepším případě do sklepa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články