fb pixel Česko má nové morální dilema! A nevyřeší se, dokud se k němu nevyjádříme všichni! – G.cz
Vyhledávání

Česko má nové morální dilema! A nevyřeší se, dokud se k němu nevyjádříme všichni!

Zdroj: G.cz

V Uherském Hradišti došlo k významné národní události. Postrkali se tam tři chlapi. To je v podstatě všechno. Ale tahle konkrétní strkanice má všechno, co mají Češi rádi, na čem jim záleží a o čem se rádi hádají. Hele, městská policie, roušky, plačící dítě, násilí, a dokonce zdravotní sestra.

Jan Studnička
Jan Studnička 11.3.2021, 16:24

Co se stalo?

Ale popořadě. Dnes v brzkém odpoledni se po českém internetu rozšířilo video, na kterém dva strážníci uherskohradišťské městské policie pacifikují muže, jenž neměl zakryté dýchací cesty, zatímco jeho malé dítě pobíhá po okolí a pláče. Asi chápete, že tenhle výsek reality stačil internetu, aby se do krve zhádal o tom, jestli byl zákrok spravedlivý.

Postupně pak lezly na povrch další informace. Muž neměl roušku ani respirátor, odmítl se legitimovat a místo toho se rozhodl, že z místa strážníkům prostě odejde. Takže chlapci od městské použili hmaty a chvaty (což je nejlepší policejní termín na světě) a muže zpacifikovali. Video ale vzbudilo značný rozruch, takže byli strážníci postaveni mimo službu, dokud se situace nevyřeší. Což nejspíš znamená: „Dokud nebude jasno, kolik To se mi líbí a To mě štve jejich zákrok nasbírá.“

Hero rising

Pravicové konzervativní strany a odpůrci roušek už stačili udělat z chlapa mučedníka za svobodu. Ono to plačící dítě situaci dost napomáhalo. Navíc se zjistilo, že manželka neorouškovaného muže je podle svých slov zdravotní sestra na ARO oddělení. Což hromadu vlastenců silně zmátlo, protože to nejspíš znamená, že chlap sice neměl roušku, ale jen proto, že jeho manželka se na tom podvodu s covidem sama podílí. Předpokládáme, že až se to dozví Lubomír Volný, tak mu samým zmatením exploduje hlava.

Na druhé straně jsou lidé, kteří říkají, že nemáte být kretén a máte chodit s rouškou. Obzvlášť, když někam jdete s dítětem. A možná, že když už někam jdete s dítětem a chytnou vás strážníci, kteří po vás chtějí legitimaci, máte jim vyhovět a nechovat se jako debil. Což je docela relevantní argument.

Protože pokud je pravda, že se tenhle pán odmítl legitimizovat a neměl roušku ani respirátor, ale dostane se z toho… Začnou tihle kreténi tahat děti a zapnuté kamery na telefonech všude. A pokud vám to připadá absurdní, uvědomte si, že Václav Klaus mladší sdílel tohle video jako první.

A koho si vzal jako svojí plus jedničku na demonstraci svých odpůrců 17. listopadu před pár lety.

Podobné články

Doporučujeme

Další články