fb pixel Čerstvá nálož dobrých zpráv: Matthew McConaughey moderuje online bingo a v Hongkongu se páří pandy – G.cz
Vyhledávání

Čerstvá nálož dobrých zpráv: Matthew McConaughey moderuje online bingo a v Hongkongu se páří pandy

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Přežili jsem další týden v karanténě, proto si všichni zasloužíme další porci dobrých zpráv, které nás potěší, naplní optimismem, a tak nějak celkově nám zlepší den i start týdne nového. Snad.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.4.2020, 07:00

Dobré zprávy jsou zpět!

Od chvíle, kdy (nejen) Česko zachvátila koronavirová krize, trvá nouzový stav a většina z nás se snaží zdržovat se hlavně doma a vymyslet, jak nepropadnout depresi z hrozby ve formě neprobádaného viru, snažíme se v redakci každý týden sbírat pozitivní, veselé, humorné nebo jinak dobré zprávy, které vám pak pěkně pohromadě servírujeme každé pondělí, aby vám to udělalo lépe. Na otázku, jestli to reálně pomáhá, neodpovídejte, a raději se vrhněte na čerstvou nálož událostí z uplynulého týdne, které vám (doufejme) zvednou náladu.

Honkgonské pandy na to vlítly. Po 10 letech!

Víte, jak to váš partner/partnerka chce sem tam zkusit někde ve křovíčku, na veřejnosti, pro to vzrůšo? Jako nárazové ozvláštnění je to možná fajn, ale kdyby na vás při tom někdo zíral neustále, moc vzrůšo by to asi nebylo. Živoucím důkazem toho jsou hongkongské pandy Jing Jing a Le Le. Jejich ošetřovatelé se všemi možnými způsoby dlouhých 10 let pokoušeli motivovat zvířata k přirozenému páření, protože u ohrožených pand je tak větší šance na otěhotnění než při umělém oplodnění. 10 let a... nic. Až teď, když je hojně navštěvovaná ZOO uzavřená a zeje prázdnotou, se Jing Jing a Le Lemu dostalo adekvátního soukromí a konečně na to vlítli. Koronavirových dětí bude asi hodně a snad mezi nimi bude i nějaké to pandí mládě.

Dobrák Matthew a bingo pro staroušky

Že je Matthew McConaughey po čertech dobrý herec, to už nějaký ten pátek víme. Ale on je tenhle hollywoodský elegán navíc taky dobrák od kosti! Za normálních okolností dost vytížená celebrita si udělala čas na texaský domov pro seniory The Enclave a online pro místní obyvatele moderovala partičku binga. Streamu se účastnila i hercova rodina a po skončení hry si Matthew se staroušky ještě notnou chvíli povídal o životě nebo třeba o jeho oblíbeném pití.

O českých nudistech píše i CNN

Koncem března prolétla českými médii úsměvná a tak trochu hanbatá zpráva - na Pardubicku byla přivolána policejní hlídka k rybníkům u Lázní Bohdaleč, neboť se tam zlotřilí nudisté vyhřívali na sluníčku bez roušek - těch spodních i těch horních. Problém byl ale hlavně v tom, že se naháči u vody bez zakrytých obličejů shlukovali ve větším počtu lidí. Muži zákona poctivě obešli břeh, zkontrolovali asi 150 lidí a zhruba polovině připomněli aktuální vládní nařízení. Všechno se to stalo 29. března, nyní se ale tahle krátká newska z Česka dostala až na web CNN. Tak to vidíte, zase jednou se o nás ve světě píše!

Žádná žena letos nebude bita

A víte, co je podle nás vůbec nejlepší zpráva? Že kvůli karanténě lidé nechodí na pomlázku, takže žádná žena, dívka ani slečna letos nebude bita s argumentem, že "je to tradice". A klidně nám vyčtěte, že jsme určitě z města. Jó, jsme, ale víte co? Asi ani na vesnici by nám nepřišla OK banda nalitých kreténů, která přijde, aby nás sešvihala spleteným vrbovým proutím, navíc, když těch part se za dopoledne u dveří otočí třeba pět. A ještě bychom jim za to měli poděkovat a dát jim vajíčko? Slovy klasika, tak určitě!

Oběd, který potěší vás i potřebné

Protože bychom dobré zprávy rádi nejen šířili, ale také pomohli utvářet, máme pro vás dobročinný tip; slyšeli jste o Breakfast Story? Je to projekt, který spojuje sociální podniky a vyrábí snídaně, které posléze rozváží firmám tzv. až pod nos. Zisk jde těm bistrům a restauracím, které jídlo připravily. Po dobu karantény spustili organizátoři novinku - karanténa speciál, který nabízí naopak obědy a nikoliv firmám, ale lidem doma. Každý týden vaří jiný podnik (tento to padlo na známé Kuchařky bez domova). Vy si na webu vyberete v menu, oběd si objednáte a zaplatíte a kromě toho, že bašta přijde na váš stůl a část výtěžku pomůže zaplatit výplatu těm, kdo vám ho přichystali, přispějete i na porci navíc, kterou Breakfast Story po dobu izolace rozváží mezi seniory či matky samoživitelky. Takže přispějete dvakrát na dobrou věc a ještě se královsky najíte. Lepší charitu už snad vymyslet nelze.

Podobné články

Doporučujeme

Další články