fb pixel Reportáž z jídelny Kuchařek bez domova: proč vaří jen vegansky a jak se k nim člověk dostane? – G.cz
Vyhledávání

Reportáž z jídelny Kuchařek bez domova: proč vaří jen vegansky a jak se k nim člověk dostane?

O čem je projekt Kuchařky bez domova? Jak se daří jídelně, kterou v jeho rámci před rokem otevřeli lidé z organizace Jako doma.
Zdroj: G.cz

Je libo oběd s morálním přesahem? Tady ho dostanete. Kuchařky bez domova jsou projektem organizace Jako doma, která se věnuje ženskému bezdomovectví. Už rok v jeho rámci provozují jídelnu, ve které vaří a obsluhují ženy žijící na ulici. Na oslavu prvního výročí netradičního bistra jsme se zašli podívat…

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.3.2018, 12:23

Z ulice ke sporáku

Když se řekne bezdomovec, většina si představí zarostlého muže ověšeného igelitkami. Ženy bez střechy nad hlavou tolik neregistrujeme, přitom pro ně je život na ulici ještě tvrdší. Nezisková organizace Jako doma se snaží tuhle problematiku zviditelnit, zároveň ale bezdomovkyním pomáhá s hledáním zaměstnání, a to skrze projekt Kuchařky bez domova.

V jeho rámci provozuje organizace jídelnu, která nedávno oslavila 1. výročí existence. Moderátorka Ivana Veselková se na oslavu zašla podívat, u Kuchařek se najedla a popovídala si s Lenkou Vrbovou z Jako doma. Na reportáž se podívejte tady:

A tady 6 zdravých věcí, které neumíme správně jíst.

Podobné články

Doporučujeme

Další články