fb pixel Čeká nás období ženských hrdinek i ždímání peněz z osvědčeného: Přehled filmových trháků, které uvidíme v roce 2020 – G.cz
Vyhledávání

Čeká nás období ženských hrdinek i ždímání peněz z osvědčeného: Přehled filmových trháků, které uvidíme v roce 2020

+ DALŠÍCH 16 FOTEK + DALŠÍCH 17 FOTEK

Tak to máme za sebou. Jediná věc z roku 2019, která by vás dnes měla zajímat, je posilvestrovská kocovina. I s ní ale můžete nadšeně hledět do budoucnosti! Vzhledem k tomu, že víme, jak se cítíte, udělali jsme vám to jednoduché a připravili vám galerii velkofilmů, u kterých se v následujících měsících budeme moct ládovat popcornem.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.1.2020, 12:48

Tohle nás čeká a nemine

Jak byl rok 2019 po filmové (a seriálové) stránce bohatý, jak v rámci české, tak zahraniční scény, ten, co právě začíná, v nás budí při nejmenším rozpačitá očekávání. My víme, že remaky a pokračování materiálů, které kdysi dávno fungovaly, se točily vždy a vždy se točit budou, tentokrát je té neoriginality možná ale trochu moc.

Jen považte; v roce 2020 se na nás valí Top Gun 2, Mizerové 3, Cesta do Ameriky 2, nový doktor Dolittle, remake Čarodějnic, už pětadvacátá bondovka a další pokračování duchařské série The Conjuring. Je nám jasné, že když Tom Cruise i po 30 letech vypadá skoro stejně jako Maverick z osmdesátek, je třeba toho využít, na druhou stranu, anotace děje: "Maverick byl povolán zpět do služby, aby učil syna svého přítele a navigátora Goose a aby společně bojovali proti nové hrozbě v podobě dronů," nás příliš nepřesvědčila. To už snad raději další Žhavé výstřely.

Ale pochopitelně nic není tak šedivé, jak se zdá. I když Avengers už dobojovali, pořád tu máme jejich kolegyně z konkurenční DC stáje, Harley Quinn a Wonder Woman. Uvidíme sólový film Black Widow a Disney se vytasí s live action verzí Mulan. Feministická a dívčí srdce mohou jen plesat!

Co nás hodně zajímá, to je nový počin autora Christophera Nolana, který se na náš vkus zase odmlčel na až příliš dlouhou dobu. Pokud vyhlížíte komplikované drama s milionem zvratů, které se odehrává ve světě s neskutečně komplikovanými pravidly a skončí velice neuspokojivou, otevřenou pointou, pak je jeho počin Tenet přesně pro vás! A pro nás vlastně také.

Tak, to jsme pouze naťukli tu obrovskou hromadu projektů, které můžeme v kinosálech v příštím roce očekávat. Bavíme se o období 12 měsíců s tím, že nové a nové kousky se v programech objevují každý čtvrtek. V následující galerii jsme vybrali zhruba dvacítku blockbusterů a velkofilmů, které nás něčím zaujaly, ať už v dobrém či špatném slova smyslu. Račte si vybrat!

Chybí nám tam filmy mimo mainstream i plány českých filmařů, vynechali jsme třeba další předělávku detektivky Agathy Christie, protože ta poslední byla příšerná nebo třeba celou řadu hororových pokusů. Však ono to v průběhu dalších týdnů a měsíců ještě samo vypluje.

Podobné články

Doporučujeme

Další články