fb pixel 5 mistrovských děl režiséra Christophera Nolana, který dnes slaví 48. narozeniny – G.cz
Vyhledávání

5 mistrovských děl režiséra Christophera Nolana, který dnes slaví 48. narozeniny

Joker v Temném rytíři byl zřejmě Ledgerovou životní rolí. Posmrtně za ni dostal Oscara. + DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Před 48 lety se narodil jeden z nejtalentovanějších světových režisérů a scénáristů, kterého kdy americký Hollywood poznal. Řeč je samozřejmě o Christopheru Nolanovi, který je proslulý svými detailně propracovanými filmy, které vždy dokáží diváka zaujmout. Není divu, že se filmoví fanoušci rádi k jeho tvorbě vrací. Nolan si svůj první celovečerní snímek Sledování natočil, zrežíroval a dokonce k němu napsal i scénář.

Martin Miko
Martin Miko 30.7.2018, 15:52

1. Dokonalý trik

Mysteriózní drama z roku 2006 popisuje vzájemnou celoživotní rivalitu dvou talentovaných kouzelníků. V hlavní roli se představí Hugh Jackman a Christian Bale. Ve vedlejších rolích se představí například Micheal Caine, David Bowie nebo Scarlett Johansson. Zápletka sice zní jednoduše, ale ve skutečnosti je vše složitejší než vypadá.

2. Trilogie Temný rytíř

Celá trilogie Temného rytíře započala v roce 2005 a skončila až v roce 2012. Druhý díl s názvem Temný rytíř je považován dle filmových kritiků za nejlepší z nich, a to nejen díky skvělé roli Jokera v podání Heatha Ledgera. Pravděpodobně se jedná o nejlepší zfilmování komiksu v historii filmu.

3. Memento

Film Memento natočil Christopher Nolan na námět povídky od svého bratra Jonathana a jednalo se o Nolanův druhý celovečerní snímek. Podle filmových kritiků se jedná o jeden z nejoriginálnějších filmů, který v 90. letech vznikl. I Memento prošlapalo Nolanovi cestu na vrchol.

4. Počátek

Počátek je bezesporu náročná, ale za to kvalitní sci-fi podívaná. Zkuste někdy nějakému známému povyprávět o čem tento film je a pochopíte, že je to poměrně složité. Mnohem lepší je se na to podívat třeba třikrát, a pak možná pochopíte, co tam ten DiCaprio celou dobu dělá.

5. Dunkerk

Válečný film od režiséra Nolana pochází z roku 2017 zachycuje evakuaci vojáků z města Dunkerk během druhé světové války. Snímek má hned několik specifik, kterými se odlišuje od klasických válečných snímků. Jedním z nich je například to, že ve filmu nejsou hlavní hrdinové nebo, že téměř neuvidíte nepřátelská vojska. Pouze výbuchy a střely.

A zde je 7 zajímavostí o Terminátorovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články