fb pixel 7 výstředních namlouvacích a sexuálních praktik zvířat – G.cz
Vyhledávání

7 výstředních namlouvacích a sexuálních praktik zvířat

Je na čase vypořádat se s představou, že co do originality namlouvacích i sexuálních praktik je náš druh nejvynalézavější. Vedle některých živočichů totiž vypadáme jako nudní patroni.

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 28.2.2016, 11:46

Zvířecí láska má skutečně mnoho podob a provedení. Dáme vám pár případů zvířecích romantiků i úchyláků. Fanoušci 50 odstínů šedi, odhoďte svůj (beztak špatný) román a podívejte se na tohle!

1. Architekt lemčík tančí jak o život

Lemčíkovo úsilí věnované stavbě impozantního hnízda je vskutku obdivuhodné! Kvůli němu sesbírá v širokém okolí rozličné přírodniny (větvičky, mech, trávu, lístečky, semena, hmyz, ulity), ale i mnohý lidský nepořádek, který by se samičce mohl zalíbit. Vystaví loubí vyšší, než je on sám, vystele ho mechem a všechny předměty kolem něj šikovně naaranžuje tak, aby na samičku udělalo co nejlepší dojem. Mnoho přitom záleží na tom, jak moc se jeho architektonické dílo modrá, protože právě tato barva lemčice nebývale přitahuje. Často se tak stane, že jsou některá hnízda obklopena například hromadou modrých plastových předmětů, které si malý stavitel nakradl kolem lidských sídel. Nutno dodat, že úspěšná dráha stavitele lemčíkovi k úspěchu nestačí. Je totiž potřeba být rovněž dobrým tanečníkem. Zdá se, že nároky těchto samiček nejsou o moc nižší, než nároky těch lidských.

2. Velkotlamý budižkničema

Jestli je ve zvířecí říši někdo opravdu padavka, kterému jdou ruce... ehm, ploutve dozadu, tak je to sameček Velkotlamce Johnsonova, žijícího až 3000 metrů pod hladinou oceánu. Jak jednou začne páření této zubaté mořské příšerky, trvá prakticky až do smrti jednoho z partnerů. Trávicí trakt samečka se totiž v dospělosti uzavře, a tak potřebuje najít samičku, na které by cizopasil. Když ji najde, vší silou se do ní zakousne. Při tom vyloučí enzymy, které zapříčiní postupné srůstání jejich masa tak, že už je nikdo neoddělí. Sameček pak může do samičky vyloučit sperma kdykoli, kdy je připravená naklást vajíčka, a hlavně se po zbytek svého života nemusí už o nic víc snažit.

3. Dojemná lovestory sametky rudé

Příběh samečka tohoto roztočího snaživce začíná rozhodnutím, že založí rodinu. Tomu je v příští dny ochoten věnovat veškerý svůj čas a energii. Pečlivě si buduje "zahrádku lásky" z lístečků rostlin slepených spermatem a na konci své práce položí k jejímu vchodu hedvábný koberec. Na jeho konci vyčkává na svou vyvolenou, kterou naláká, aby se v jeho hnízdečku lásky usadila na balíček spermií a živin, které jí tu přichystal a časem do něj nakladla společné potomstvo. Příběh ovšem nejednou končí smutně, protože jsou tito červení kavalíři zároveň docela hulváti. Při vyčkávání na vyvolenou krásku opodál se totiž často přikrade jiný sameček, v zahrádce svého konkurenta udělá nepořádek a jeho spermie překryje vrstvou těch svých. Na to už nešťastník po příchodu samičky nestihne zareagovat a všech šest očí mu zbyde pro pláč.

4. Fekální hroší láska

Co je pro člověka nechutné, může být pro jiný živočišný druh nanejvýš vzrušující. Důkazem jsou hroší námluvy. Silně teritoriální hroší samec má ve zvyku značkovat své území pomocí hromad výkalů. Těmi obkládá jezírka a řeky, ve kterých se koupe a do kterých se mu také občas podaří nalákat k páření připravenou samici. Ta mu svou přízeň vyjádří v podobném duchu, když vystrčí zadek z vody a osprchuje ho svým trusem. Na tyto praktiky nemá snad ani japonská pornografie.

5. Žirafí moč místo zdlouhavé romantiky

Seznamovací způsoby dlouhonohých sousedek hrocha jsou podobné, nutno ale přiznat, že o mnoho decentnější. Námluv chtivý samec se potuluje kolem stád, hledá tu pravou a když se mu nějaká zalíbí, jde rovnou na věc. Jaképak dvoření, jakápak romantika! Rovnou se ohne k jejímu pozadí.„Když samec očichává její zadek,“ píšou výzkumníci David M. Pratt a Virginia H. Anderson, „ona musí vyprodukovat proud moči, aby mohl trochu chytit do tlamy a ochutnat to." Děje se tak zřejmě proto, že samec může v její moči rozpoznat chemické látky, indikující její připravenost k páření.

6. Velrybí trojka

Co do promiskuity je jednou ze zvířecích rekordmanek samice velryby černé. Ta se spolu s několika samci shlukuje do tzv. "surface active groups" (skupiny aktivní při hladině). V této skupině tráví téměř veškerý čas obrácená břichem nahoru, nabízejíc své pohlavní orgány k páření. Partnery si však vybírat nemusí, jelikož ti své chápavé penisy do samiččina lůna velmi často vsunou najednou, aby jedno sperma předčilo sperma toho druhého. Tato "simultánní intromise" může trvat desítky sekund, dokud někdo ze zúčastněných necítí potřebu se nadechnout. Skutečně není pochyb, že velrybí otcové jsou vždy nejistí.

7. Šíp plžího amora

Bůžkovy zbraně pro zažehnutí lásky patrně vůbec nepotřebují hlemýždi. Všechnu práci si totiž zastanou sami. Když se dva potkají, vzájemně do sebe vystřelí své dlouhé vápencové šipky, umístěné za pravým tykadlem. Chemicky a mechanicky se tak stimuluje vzájemná výměna spermií, která při vlastní kopulaci trvá ještě mnoho hodin. Po tomto dramatickém páření se oba partneři zase rozchází a pomalu se stávají samičkami, které za čas nakladou vajíčka.

O tom, že existuje také zvířecí homosexualita se můžete dočíst ZDE.

A některé další případy zvířecí lásky stejného pohlaví najdete TADY.

Podobné články

Doporučujeme

Další články