fb pixel „Bylo málo lidí s vlaječkami na autech,“ vidí odborníci důvod neúspěchu hokejistů na mistrovství světa – G.cz
Vyhledávání

„Bylo málo lidí s vlaječkami na autech,“ vidí odborníci důvod neúspěchu hokejistů na mistrovství světa

Příští rok musí fanoušci s vlaječkami přitlačit. Nedostatek vlaječek měl neblahý vliv na výkon českých hokejistů. Bohužel těch několik málo fanoušků situaci už nezachránilo. Musí se začít konečně pracovat s mládeží. + DALŠÍ 1 FOTKA

Mistrovství světa v ledním hokeji je za námi a naši borci tradičně nepřivezli žádnou medaili.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 21.5.2018, 14:07

Odborníci i odborná veřejnost okamžitě, jak je již zvykem, začali spekulovat o tom, co stojí za ústupem českého hokeje.

„Je to dlouhodobý trend. Nemáme talenty ani tahouny. Práce s mládeží je otřesná. To za nás nebylo tohleto,“ ohodnotil situaci bývalý fotbalista Ladislav Vízek, který se rozhodl, že vedle fotbalu rozumí i hokeji.

Zatímco Vízek spílá na otřesnou práci s mládeží, odborníci, kteří hokeji opravdu rozumí, se shodují, že za vším je laxní přístup fanoušků. Hlavně nedostatek vlaječek na autech. I těch návleků v trikoloře na zrcátkách u aut letos moc nebylo.

„Je to tak. Lidé si přestali vážit vlastenectví a hokeje jako takového. Stačí se projít v den, kdy naši s někým hrají po městě, a člověk zjistí, jak se věci ve skutečnosti mají. Těch aut s vlaječkami je málo. Jak s tímto přístupem chceme vozit medaile? Kluci na ledě se snaží, potí krev a tady u nás to lidem nestojí ani za malou vlaječku na palubní desku. Takhle se turnaje nevyhrávají,“ prozradil hokejový expert Vladimír Krátonoha.

Vladimír se svým pohledem není sám. I jiní experti tvrdí, že za neúspěchem stojí neochota fanoušků dostatečně podpořit náš tým.

„Ti kluci na ledě o tom ví. Oni si o tom povídají v kabině, před spaním. Trenér jim hlásí, kolik lidí má na autech vlaječky. Při tomto malém množství se není čemu divit, když to kluky na ledě ovlivní. Tady se pořád myslelo, jak nemáme hráče, ale my nemáme oddané fanoušky. Jak chcete dneska dělat hokej bez fanoušků a hlavně bez vlaječek na autě? To prostě nejde. Ten systém je třeba překopat od základů. Pracovat s mládeží. Je třeba začít dávat vlaječky dětem na odrážedla,“ pokračoval Vladimír Krátonoha.

Všichni z vás, kdo neměl na autě vlaječky, by se teď měli zastydět. Stálo vám to za to? Pokud chceme vozit medaile, musíme k tomu přistupovat zodpovědně. Jedině tak navážeme na naše dřívější hokejové úspěchy. Příští rok všichni vlaječky na auta a ono to půjde.

A tady se můžete podívat na hokejový tým, který režim poslal do uranových dolů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články