Bůh se domluvil s lidovci. Bude za ně kandidovat do Poslanecké sněmovny – G.cz
Vyhledávání

Bůh se domluvil s lidovci. Bude za ně kandidovat do Poslanecké sněmovny

KDU-ČSL vyrukuje do nadcházejících voleb do Poslanecké sněmovny s těžkým kalibrem. Po dlouhém vyjednávání předseda lidovců, Pavel Bělobrádek, ohlásil, že za KDU-ČSL bude kandidovat do Poslanecké sněmovny sám Bůh.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 16.4.2017, 15:36

Podle politologů je to ze strany lidovců logický krok, neboť kromě Boha nemají co jiného nabídnout. Nyní drží v rukách všechny trumfy a volební preference jdou strmě nahoru. Vypadá to, že lidovci nyní získají hlasy nejen doposud nerozhodnutých křesťanů, ale rovněž se jim daří získat takzvané protestní hlasy antiislámských přívrženců, kteří v Poslanecké sněmovně raději uvidí Boha než proroka Mohameda.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo pana Boha přesvědčit, aby za nás kandidoval. To spojenectví se přímo nabízelo, neboť žádná jiná strana nestaví na křesťanství a náboženství. My spolu s Bohem věříme, že ve volbách dosáhneme velikého úspěchu a budeme moci prosazovat konečně náš program,“ pochvaloval si Pavel Bělobrádek na tiskové konferenci, kde Boha oficiálně představil novinářům jako kandidáta za KDU-ČSL. Pavel Bělobrádek nešetřil úsměvy a z jeho masivní erekce bylo zřejmé, že si do nacházejících voleb věří.

„Jednání byla dlouhá, to má pan předseda pravdu. Nakonec jsme našli jisté průsečíky v našem pohledu na věc a řízení státu. Já si myslím, že ač jsem nestraník, nebudou uvnitř strany vznikat nějaké třecí vazby. Pokud by vznikly nějaké problémy, sešlu na hříšníky povodně a bude po problému,“ prozradil Bůh na tiskové konferenci svou strategii vyjednávání a následnou spolupráci s lidovci.

Na základě spolupráce s Bohem KDU-ČSL poupravila i svůj volební program, aby lépe korespondoval s jeho představami. KDU-ČSL je nově proti obžerství nebo proti lakotě. Rovněž chystá zákon, který zakazuje nectít otce svého a matku svou, potažmo požádat manželky bližního svého.

Spojenectví s Bohem před nacházejícími volbami vyšachovalo z případné koalice Starosty a nezávislé. Ukázalo se, že předseda STAN je satanista a každé pondělí ve sklepě rituálně obětuje kozu. Ostatně sám Petr Gazdík se tímto nijak netají a z původního názvu SATAN odstranil pouze jedno písmenko.

„Chování a rituály pana Gazdíka se neslučují s novým směrem KDU-ČSL. Ono na první pohled může být sice líbivé, když se pan Gazdík o půlnoci prochází nahatý jen s koňskou oháňkou kolem pasu po hřbitově a sbírá bylinky na temné lektvary, my jsme však již někde jinde a proto od myšlenky koalice opouštíme. My jsme nyní křesťané se vším všudy,“ vysvětloval Pavel Bělobrádek, a aby všem dokázal, že to myslí vážně, nechal se přibít na kříž.

Kandidatura Boha do Poslanecké sněmovny za lidovce zaskočila ostatní politické strany. Ty si uvědomily, že stojí před silným soupeřem a je třeba jednat. Mnohé strany dokonce zpanikařily. Například Vojtěch Filip, předseda KSČM, vyslal výpravu do Ruska, aby se pokusila zcizit nabalzamovaného Lenina z mauzolea a KSČM ho tak mohla dát na svou kandidátku.

Miroslav Kalousek v panice natřel Dominika Feriho na modro, přidělal mu umělé ruce a prohlásil ho za Višnu. Cílí tak na hinduisty.

Tomio Okamura prohlásil, že zastaví Boha, a záhy za rouhání šel rovnou do peklíčka.

I Andrej Babiš zpozorněl. Poslal na Boha kontrolory z finančního úřadu.

Jiří Ovčáček napsal na Twitter, že Bůh je jen další elitář z pražské kavárny a proto ho pan Zeman nebude vůbec komentovat.

Jak je vidno, tak rozhodnutí Boha kandidovat za KDU-ČSL vyvolalo na politickém poli značnou nervozitu. Je otázka, nakolik Bůh pohne s volebními preferencemi, notabene s volebním výsledkem. To ale ukáže až čas.

A TADY se můžete podívat, že vědci zjistili, že Bůh není.

Podobné články

Doporučujeme

Další články