5 konspiračních teorií, které hýbou českou politickou scénou – G.cz
Vyhledávání

5 konspiračních teorií, které hýbou českou politickou scénou

Zdroj: Profimedia.cz

Po celém světě žijí lidé, kteří se domnívají, že za každou událostí se skrývá jakási teorie spiknutí neboli konspirační teorie, která nabízí alternativní nepodloženou pravdu a jiný úhel pohledu, než uvádějí oficiální média. Oblíbeným tématem je například, jak to bylo doopravdy s teroristickými útoky 11. září v New Yorku nebo s prvním přistáním Apolla na Měsíci. Česká politická scéna je opředena několika konspiračními teoriemi, které rozhodně stojí za připomenutí.

Martin Miko
Martin Miko 30.10.2017, 08:03

Veškeré tyto teorie berte s nadhledem. Rozhodně se nejedná o podložené informace, které stojí na reálných faktech, ale dočtete se o nich v temných zákoutích českého internetu.

1) ČSSD nechala zavraždit advokáta Zdeňka Altnera, aby se zbavila vysokého dluhu

Je to podivná náhoda. Tehdejší vládnoucí politická strana dluží právníkovi Zdeňku Altnerovi obnos ve výši 337 milionů korun v rámci sporu o Lidový dům, který právník vyhrál na jaře roku 2016. V listopadu téhož roku však bývalý advokát zemřel ve věku 69 let. Oficiální verze je nemoc, avšak neoficiální verze je taková, že Zdeňka Altnera nechala ČSSD zavraždit, aby oddálila splacení svého dluhu.

2) Tomio Okamura je podporován Ruskem

Loňská předvolební kampaň SPD byla úspěšná především díky dezinformacím. Hned několik proruských a dezinformačních webů intenzivně několik měsíců podporovalo hnutí SPD Tomia Okamury a neustále sdílelo vymyšlené protiislámské hoaxy, které měly v potenciálních voličích vyvolat pocit strachu. Na druhé straně ve svých videích vystupoval mocný Tomio, který jako flašinet sugeroval svým fanouškům, že zakáže islám a diktát EU. Možnost, že Okamura jedná v zájmu Ruska, připustil i jeho bratr Hayato Okamura.

Když prezident Miloš Zeman vystoupil v polovině října na Radě Evropy, kde označil anexi Krymu za uzavřenou záležitost, byl veřejností naprosto odsouzen. Nápad, aby Ukrajina požádala Rusko o kompenzace za území, podpořili pouze někteří členové KSČM a Tomio Okamura.

3) Analýza Miroslava Dolejšího ukázala nový pohled na sametovou revoluci

Podle českého politického vězně a publicisty Miroslava Dolejšího byla sametová revoluce předem dohodnuté předání moci komunistickým stranám a tajným službám, které se přejmenovaly a takticky pozměnily svůj program. Dolejší ve své analýze dodává hned několik faktů, které jeho teorii potvrzují. Podle něj se Sovětský svaz centrálně dohodl k postupnému převratu ve všech komunistických státech v Evropě během několika měsíců. Ve spisu se hovoří o tom, že celá akce byla plánovaná už od dob Charty 77, kdy členové tohoto seskupení a jejich příbuzní se postupně po převratu dostali na pozici v nejvyšších státních, diplomatických a dalších důležitých funkcích státu. Jmenovitě se mělo jednat například o rodiny Havlových, Pithartových, Dientsbierových, Šabatových, Kocábových a spousty dalších.

Celá stať pod názvem Analýza událostí 17. listopadu 1989 stojí rozhodně za přečtení. Otevírá totiž naprosto nový pohled na novobodou historii Československa a následný vývoj v 90. letech v Čechách.

4) Bývalý předseda vlády Stanislav Gross byl otráven těžkými kovy

Na základě speciální analýzy, kterou zveřejnil web neovlivní.cz, se prokázalo, že ve vlasech tehdejšího premiéra Stanislava Grosse byly nalezeny těžké kovy (arzen, kadmium), které měly vliv na jeho smrt. V některých médiích se dokonce spekulovalo o tom, že byl otráven z důvodu nějakého sporu s českým podsvětím.

5) Karel Schwarzenberg je poloviční upír a iluminát

Když se kníže Karel Schwarzenberg v roce 2008 zúčastnil setkání Bilderberg Group, mluvilo se o něm jako o iluminátovi, který ovládá svět spolu s Rotchildem a Rockefellerem.. Do Bilderbergu totiž patří nejbohatší lidé světa, kteří pořádají pravidelná setkání a řeší světové problémy lidstva (terorismus, jaderné zbraně, válečné konflikty apod.). V roce 2003 se setkání zúčastnil i Michael Žantovský.

Dle jedné šílené teorie je Karel Schwarzenberg potomkem upírů. Proto je přes den často unavený a usíná.

A zde prezident Miloš Zeman vyznamenal 39 osobností.

Podobné články

Doporučujeme

Další články