8 symbolů, které v naší generaci vyvolávají strach a vztek – G.cz
Vyhledávání

8 symbolů, které v naší generaci vyvolávají strach a vztek

Pro naše babičky byl ztělesněním zla hákový kříž. Naši rodiče možná měli hrůzu ze symbolu radioaktivity. A jaké symboly naplňují hrůzou a vztekem současnou generaci? Budete se divit!

Jarda Sauer
Jarda Sauer 24.1.2016, 18:50

1. Slabý nebo žádný signál

signál recombu.com Jak si máme užít dovolenou na chalupě, když je tam mizerný signál? Celý víkend jsme nervózní, protože očekáváme, že nám bude šéf nebo klient volat kvůli něčemu, co se musí strašně rychle udělat. A když se nedovolá a úkol se neudělá, přijdeme o práci a budeme se tlačit s nemytými bezdomovci ve frontě na polévku před Armádou spásy.

2. Slabá wifi

wifi freepik.com Klasický problém prvního světa: mám tak velký pozemek, že na konec zahrady zasahuje moje wifi jen velmi slabě. Takže abych se mohl v klidu na telefonu dívat na videa z youtube, musím si přenést lehátko blíž k domu, a to člověka prostě vytočí do nepříčetnosti.

3. Vybitá baterie

baterka skuggen.com U starších telefonů šlo o ikonu, kterou jste viděli cca jednou týdně, nové smartphony vám ji ukazují denně. Tento hrozivý symbol znamená, že náš elektronický otrokář za chvíli zdechne. Kupodivu nás ta představa nenaplňuje štěstím, ale zoufalstvím a panikou.

4. Kolečko smrti

mac kolečko smrti mytubedesign.com Majitelé čehokoliv ad Applu vědí, že toto točící se kolečko znamená konec všech jejich snů a tužeb. A ne-appláři na to nejsou líp; ve Windows 8 se jim nekonečně točí kolečko v modré barvě, starší uživatelé jistě s hrůzou v srdci vzpomínají na přesýpací hodiny.

5. Digitální časomíra v metru

metro foto: Jarda Sauer Sama o sobě není děsivá. Ale určitě dobře znáte situaci, kdy opravdu spěcháte, po eskalátorech letíte jako šílení, porážíte důchodce - a dole u kolejí zjistíte, že váš vlak odjel před pár vteřinami.

6. Prázdná nádrž

benzín ekalectica.com Jeremy Clarkson by vám vysvětlil, že tenhle stav znamená, že ještě v klidu ujedete 120 kilometrů. Jenže riskněte to, když máte před sebou vidinu, že vám benzín dojde v koloně na dálnici nebo v podzemních garážích v obchoďáku. Tento symbol zkrátka znamená, že během pár minut natankujete plnou a budete o čtrnáct stovek chudší.

7. Zmeškaný hovor

hovor pcworld.idg.com.au Někdo vám volal a vy jste to neslyšeli! Jestli to byl někdo z práce, určitě hrozí průser. Jestli to byl někdo z rodiny, tak vám určitě chtěl oznámit, že děda umřel. A co když to byli policajti? Těch pár vteřin, než zjistíte, kdo vás sháněl, je ekvivalentem pekla. Naštěstí se většinou ukáže, že vám volal nějaký trouba, co vám chtěl nabídnout výhodné pojištění.

8. Nepřečtená pošta

posta screenshot: Jarda Sauer Stačí dělat ve střední nebo větší firmě, popřípadě mít střední nebo vyšší funkci - a když se vrátíte z týdenní dovolené a otevřete si poštu, čeká na vás záplava nepřečtených mailů. Tak strašná, že smysl má jen ji smazat a tvářit se, že se k vám nic nedostalo.

Víte co? Nejlepší je na všechny symboly se vykašlat a zmizet pod stan.

Podobné články

Doporučujeme

Další články