12 důvodů, proč si zvolit svobodu a stát se živnostníkem

Obrázek uživatele Jarda Sauer
30.01.2016, 14:45

Shoďte zaměstnanecké okovy a vezměte zodpovědnost za svůj život pevně do rukou! Čekají vás neuvěřitelná dobrodružství, blahobyt a moře výhod. Například tyto:

1. Žádná nejistota

1 hss.com V pátek večer si nemusíte lámat hlavu s tím, kam se půjdete zabavit, protože musíte dodělávat urgentní zakázku.

2. Lidé vás chtějí

2 dailytrojan.com Na úřad nebo na poštu nikdo nevolá v sobotu v osm večer. Ale pokud jste instalatér nebo grafik na volné noze, všichni automaticky předpokládají, že čas na jejich požadavky máte furt.

3. Duševní růst

3 chelgren.photoshelter.com Pravidelné vyplňování formulářů daňového přiznání, kvartálního přiznání k DPH a přiznání k silniční dani vás změní v citově okoralého člověka.

4. Ušetříte za dovolenou

4 telegraph.co.uk Nemusíte se nikoho ptát a dovolenou si můžete udělat, kdy chcete a jak dlouhou chcete. Jen na ni většinou nemáte čas a děsí vás pomyšlení na kšefty, které kvůli ní budete muset pustit.

5. Budete ve střehu

5 drewpan.wordpress.com Když máte štěstí a pracujete dobře, získáváte nové klienty. Poznáváte tak stále nové a nové zajímavé lidi, kteří se vás snaží nějak okrást.

6. Udržujete naši zemi při životě

6 youtube.com Ani na vteřinu vás nenapadne, že byste ve volbách mohli podpořit socany (pro něž jste parazitem) nebo komanče (kteří by vás nejraději pověsili na lucernu a znárodnili vám majetek).

7. Nefantazírujete

7 kirstenstabler.wordpress.com Na rozdíl od zaměstnanců nebo dokonce státních zaměstnanců se neupínáte k vidině důchodu. Už dávno jste se totiž smířili s tím, že budete makat až do smrti.

8. Mluvíte jasně

8 bubbleblabber.com Naučíte se znát cenu svojí práce a říkat si o peníze. Protože když se s něčím babráte celý den, tak si za to rozhodně neřeknete o pětikilo. I když to znamená, že získáte pověst vydřiducha.

9. Děláte z domova

9 nadaav.com Pokud to vaše profese jen trochu umožňuje, jednou za čas si užijete práci v pyžamu. O něčem takovém mohou zaměstnanci jen planě snít.

10. Posilujete Afriku a střední Ameriku

10 zrayak.tumblr.com Jste požehnáním pro všechny země, jejichž ekonomika je závislá na produkci kávy. Jen svou vlastní spotřebou životadárné černé tekutiny živíte dvě nebo tři plantáže.

11. Žijete v harmonii

11 www.theguardian.com Se ženou se nehádáte, protože věčně nejste doma. A děti vás milují a uctívají, protože jste pro ně něco jako Ježíšek – dny, kdy se s vámi setkají, jsou pro ně svátkem.

12. Ohýbáte čas

12 comicvine.com Získáte superschopnost, díky které se vašim klientům změní vnímání času. Takže všechny faktury dostáváte proplacené pozdě a až po několika urgencích.

Když už jsme u té práce, přečtěte si o výhodách homeoffice! Ačkoli v praxi to občas dopadá TAKHLE.


Komentáře

Doporučeno pro vás