11 důvodů, proč je home office lepší než chození do práce – G.cz
Vyhledávání

11 důvodů, proč je home office lepší než chození do práce

Ne každou práci je možné dělat z domova, ale když už ve vhodné branži děláte, byl by hřích homeoffice nezkusit. Je to totiž super záležitost. Jen by si váš šéf asi neměl přečíst tenhle článek.

Jarda Sauer
Jarda Sauer 4.9.2015, 10:50

1. Sex v pracovní době

sex redbookmag.com Smiřte se s tím: navzdory všem vašim představám se vám nikdy nepovede v kuchyňce ohnout šéfovu asistentku. Ale když makáte z domova, vaše partnerka je na mateřské a dítě aspoň občas spí, tak proč toho nevyužít? Užívat si sex s vědomím, že vám za to běží mzda, je výrazně afrodisiakální. A bonusem je fakt, že pracoviště se mění v prcoviště.

2. Oděvní svoboda

odev giftitnow.com.au Zatímco vaši vrstevníci se potí v oblecích a kravatách, vy makáte doma u stolu jen v trenkách a županu. A když je potřeba, tak se bez ostychu podrbete v rozkroku. Ženy, které pracují z domova, navíc ušetří týdny času tím, že se nemusí líčit.

3. Obědy na úrovni

obed digitaljournal.com Nejdete na oběd do firemní kantýny, kdepak. Hezky si ohřejete zbytky od nedělního oběda nebo si skočíte do nejbližší hospody. A především jíte hezky v klidu, neruší vás vaši přitroublí kolegové a nikdo se s vámi mezi sousty nechce bavit o práci.

4. Pohyb

pohyb newschannelweb.com Ano, i v kanclu si můžete po pár hodinách sezení trochu zacvičit. Třeba se projdete do kuchyňky a zpátky nebo zvednete šanon. Ale když děláte z domova, můžete kdykoliv práci přerušit a dojít třeba na nákup. Provětráte se a ještě budete užiteční.

5. Nadbytek času

cas psy-amb.blogspot.com Protože nedojíždíte, máte najednou dvě hodiny denně k dobru. Je jen na vás, co si s nimi počnete. Věnovat jednu z nich spánku a druhou práci je docela dobrá volba, která vás ve výsledku vystřelí mezi mladé milionáře.

6. Mír se sousedy

sousedi expertbeacon.com Máte psa? Pak bude vaše práce z domova požehnáním pro něj i pro sousedy. Pes nebude deset hodin v kuse výt žalem a navíc ho můžete každých pár hodin jít vyvenčit a během toho vyřizovat třeba pracovní telefonáty.

7. Zenový klid

zen franziskaner.de Děláte-li z domova a jste-li opravdu důslední, tak na vás nikdo nebude během práce mluvit. Nikdo vás nebude rušit videi s děťátky na youtube. A nebudete trávit čas nesmyslnými poradami a mítinky, takže vaše produktivita zázračně vzroste.

8. Hudební kulisa

hudba wallpaperhi.com Neposloucháte debilní Evropu 2, kterou má v práci naladěnou vaše recepční. Hudební kulisa je jen na vás - a pokud už se rozhodnete si něco pustit, klidně to může být nějaký čerstvý objev ze skandinávské trashmetalové scény a nikdo neřekne ani popel.

9. Toaleta

wc lifestyle.kompasiana.com Když pracujete doma a chcete na záchod, máte téměř jistotu, že tam bude volno a bezpečno. Kdybyste makali v kanclu, budete se o toaletu dělit se třiceti lidmi a věčně bude buď obsazená nebo v tak žalostném stavu, že si raději dojdete do restaurace naproti.

10. Alkohol na pracovišti

vino gohemiantravellers.com Je teprve půl desáté a vy už máte chuť otevřít tu sedmičku Rýnského ryzlinku, co se na vás směje z lednice? Tak to udělejte, nic vám nehrozí! Na většině pracovišť je sice alkohol zakázán, ale doma vám přeci nikdo nemůže do vašich konzumentských návyků kecat.

11. Příroda

venku ergonomic.mobi Pořídíte si wi-fi router i na chalupu a je to. Sedíte s notebookem na zahradě, kolem vás bzučí včely, voní stromy a vy si jen tak zlehka pracujete a s nevírou vzpomínáte na ty časy, kde ještě homeoffice neexistovala. Strašná doba! Přečtěte si taky, jak se v kancelářích makalo za časů našich babiček!

Podobné články

Doporučujeme

Další články