fb pixel BMW Group Future - zkušenosti šité na míru zítřka – G.cz
Vyhledávání

BMW Group Future - zkušenosti šité na míru zítřka

Tomáš Gold 24.9.2016, 12:01

Redaktor magazínu GQ Dylan Jones a moderátor Gadget Show Jason Bradbury společně představili sbližování se skupiny BMW Group s designem a inteligentními technologiemi budoucnosti. To vše při zahájení “Noci interaktivní expozice“ této značky v londýnském Roundhouse.


Bez ohledu na to, kolika obrázky v galeriích se proklikáte nebo jaké množství slov přečtete, jen velmi málo vás to připraví na skutečný zážitek z vizionářských studií vozidel skupiny BMW v reálném životě. Vidíme tvary ostře řezané karoserie BMW, profily vozů MINI na cloudovém úložišti, které umožňují řídit "své" auto, ať už jste kdekoli na světě, a vizi velkolepé svatyně Rolls-Royce v autonomním věku. Ale když se znovu podíváte zblízka a podrobně, máte pocit, že se nejedná o vzdušné zámky designových studií, ale konkrétní a reálné stopy v písku.
Z instalace při zahájení “Noci interaktivní expozice“ BMW Group Future je jasné, že společnost nemá v plánu jen jednoduše vyrábět auta, ale nabízet možnosti životního stylu, které zcela změní způsob, jakým se dostanete z bodu A do bodu B. Dělá to i tím, že vytváří svou vlastní vizi budoucnosti - což můžete vidět na promítaných obrazech v hlavních sálech místa konání na VR displejích - a pak sblíží svou inteligentní technologii s návrhem budoucnosti a vytvoří něco zcela nového, připraveného na rok 2116.
O designu budoucnosti něco ví redaktor Dylan Jones. Ve svém projevu říká: „Tyto vozy mají smysl pro realitu. Odrážejí generační posun, viditelný už dnes." BMW má již vozy pro milénium, ale při pohledu na Generaci Z i mimo ni Jones vidí plynulý vývoj. „Není to jen technologie, nástroj cestování a znak rozdílnosti pohlaví uživatelů, ale majetek a také znamení, jakým způsobem budeme chránit naše životní prostředí. Z designového hlediska jejich styl a zpracování odráží mé chápání toho, co znamená zítřek."
Na “Noci interaktivní expozice“ moderátor Gadget Show Jason Bradbury dodává: „Vypadá to jako hřiště nadšence hi-tech, ale tady nejde o hračky. Čas běží, je hnací silou věcí, a tyto stroje opravdu mají své místo ve světě zítřka. Budoucnost není jen hmatatelná, ale můžete ji zmapovat.“ Víme například, že v roce 2023 budeme mít počítač se stejným výkonem jako lidský mozek. „Tato teorie umožňuje uvést tyto vozy z říše fantazie do skutečnosti.“

Uvedené výtvory mohou existovat nejen technicky, ale i společensky, dodává Bradbury: „Použitá kůže ve vozidle BMW je veganská - má všechny vlastnosti kůže, ale není vyrobena ze zvířete. Jiné části jsou obnovitelné a zodpovědné k přírodním zdrojům." Ale vůči designu, který zesiluje standardy a očekávání zítřejší technologie, Jones říká: „Auta vypadají fantasticky a jsou ohromující, ale jako u těch nejlepších obleků na míru se nejnovější móda prosazuje ve spolupráci s technologiemi, a to je jedním z prvků, který nemůže vést jinam."

A TADY se podívejte na 10 nejvousatějších aut na světě.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články