fb pixel Bitka ukrajinského parlamentu je návratem k renesančnímu umění – G.cz
Vyhledávání

Bitka ukrajinského parlamentu je návratem k renesančnímu umění

Zdroj: Facebook.com

Když se už musíte rvát, tak s uměleckým cítěním.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 20.4.2015, 08:42

Nejvyšší Rada Ukrajiny je známá svým sklonem k tomu dohnat argumenty až na fyzickou úroveň - a za poslední léta při krizi s Ruskem k výbuchům parlamentu docházelo poměrně často. Místní poslanci jsou dnes svými křehkými nervy proslavení po celém světě. Peroucí se kravaťáci ale docílili mnohem vyšší úrovně než jejich zahraniční kolegové - fotografie z jejich rvačky se stala doslova uměleckým kouskem.

Vrcholná estetika politické krize

Rvačka mezi komunisty a členy nacionalistických stran bude dodnes známá svým překrásným složením, který připomíná vrcholná díla renesance a raného baroka. Jakmile snímek fotografa Reuters unikl na internet, jen málokdo od něj dokázal odtrhnout oči - mnozí poznali slavnou Fibonacciho spirálu, známou také jako zlatý řez. Tento matematický výraz je odvozen od Fibonacciho posloupnosti, která se často vyskytuje v přírodě a v renesanci byla využita k definici esteticky nejpříjemnějších kompozic.

Spirála je umístěna na vrcholu, aby ukázala, proč jsou všechny prvky pohromadě tak uspokojivé na pohled. Zde spirála exponenciálně směřuje ven až k zarudlé tváři bojujícího poslance.

Přidejte zdobený rám, trochu těch jemných prasklinek přes plátno a máte renesanční dílo, které by mohlo soupeřit s mistrovskými díly.

Okamžik, který vedl k záběru esteticky krásného snímku z rvačky, můžete vidět zde (čas cca 0:17 - 0:19):

Dokonce ani samotné poslankyně se nebojí dostat do největší vřavy.

A tady máte 7 politických mumií, které vylézají z hrobu, nebo do něj už patří.

Podobné články

Doporučujeme

Další články