7 politických mumií, které buď vylézají z hrobu nebo do něj patří – G.cz
Vyhledávání

7 politických mumií, které buď vylézají z hrobu nebo do něj patří

Představte si, že by si David Rath odseděl trest za korupci, přímo z věznice odjel do parlamentu a znovu se posadil na své křeslo...

Ivan Brezina
Ivan Brezina 23.4.2014, 17:59

Úplně stejný hnus a hrůzu cítíme, když sledujeme, jak z pomyslných hrobů vylézají další mumie. Naše dobré mínění o politice jako "veřejné službě" zabíjejí stejně jako tohle zafačované vraždící monstrum:

Do politiky by měl člověk vstupovat ve snaze buď prosadit ideály, nebo aspoň kvůli ideologii, které věří. Pokud jste ale chvíli levičák, pak pravičák a pak zase levičák a střídáte strany jako fusekle, je pro vás politika jen výnosnou "trafikou". A když se tihle lidé nestydí sami, měli bychom jim jasně říct: "Pánové, je nám z vás špatně!"  

1. Jan Kasl

Jan Kasl ,  Evropští demokraté ,  volby Mává na všechny, kteří by ho chtěli. Nikdo ho ale naštěstí nechce.           Foto: Profimedia.cz Typický převlékač politických kabátů. V 90. letech se angažoval ODS, za kterou byl i pražským primátorem. V roce 2002 se ale s občanskými demokraty rozhádal, označil je za "demagogy a zlotřilce" a na truc si založil Evropské demokraty. Ve volbách to projel. Už o čtyři roky později "prohlédl" a prohlásil, že celá česká politika je prolezlá korupcí a klientelismem. Jenže to asi nemyslel až tak vážně, protože v parlamentních volbách 2010 podpořil TOP 09. A nebo o tom naopak leccos věděl, protože letos na jaře chtěl za Babišovo ANO kandidovat na primátora. Až u nás založí politickou stranu Číňani, naučí se Kasl jíst hůlkami.  

2. Martin Bursík

Muž s plachým úsměvem vleze v politice kamkoli. Postupně prolezl Občanské hnutí, Svobodné demokraty, KDU–ČSL, Stranu zelených a dnes se angažuje v Liberálně ekonomické straně. Byl jedním z největších českých propagátorů hoaxu o globálním oteplování a jako ministr životního prostředí nese odpovědnost za devastaci Šumavy kůrovcem. A taky nás připravil asi o tisíc miliard korun, které zaplatíme za zákon na podporu obnovitelných zdrojů energie. Bursík je jeho hlavním autorem. To on zařídil přesun našich peněz do kapes solárních a větrných pijavic.  

3. Michal Hašek

Coby oddaný socdemák sice není klasický "politický turista", ale zato je "sběratel funkcí". Kdosi napočítal, že jich zastává asi třicet. Je to asi stejné, jako kdybyste měli třicet milenek a neměli pak vlastně čas na žádnou z nich. Ve volbách do poslanecké sněmovny loni v říjnu Hašek podrazil svého stranického šéfa Bohuslava Sobotku, když se ho pokusil vyloučit z vyjednávání o vládě. Prostě takový malý, zlý a zákeřný pučista s krysíma očkama.  

4. Radek John

profimedia-0183553854 Zase natahuje ruku!                                                Foto: Profimedia.cz Novinář, politik, novinář, politik... Tím je řečeno vše, nic jiného o něm vědět nepotřebujeme. Snad jen to, co Johnovi napsal jeho někdejší novinářský kolega z pořadu Na vlastní oči Josef Klíma: "Co jim budu povídat o tom, že už jsi posledních deset let nebyl ani novinář, natož dobrej? Že jsi nic nenatočil ani nenapsal, takže Tvé výlevy, jak spíš s pistolí pod polštářem, připadaly kolegům z branže k smíchu? Jak jsi reportáže, k nimž jsi namlouval úvodní studio, neviděl ani před vysíláním a často ani po něm, takže Tě divácké reakce občas vyváděly z míry? Drželi jsme basu, abychom nepoškodili ani pořad, ani Tebe. Ale když ses dal přímo dohromady s tuneláři, začal dojit předraženým časopisem zdravotní pojišťovnu a dotacemi na kuchařku o zvěřině státní lesy a nakonec šéfoval nakladatelství, úzce spojenému s Janouškem, přece jen jsme se rozhodli domluvit Ti. Ale bylo už stejně pozdě..."  

5. Jiří Paroubek

Prošel jen dvě strany – ČSSD a LEV 21 - Národní socialisté. To ostatní by ale bohatě stačilo, abychom ho rádi viděli v politickém hrobě. Pamatujete, jak chtěl spolupracovat s komunisty a s Marťany a jak nechal zmlátit technaře? Pamatujete, jak nařkl televizi Nova ze „skandálního pokusu o manipulaci s veřejným míněním", aby se vzápětí ukázalo, že televizní hlasování manipuluje sama ČSSD? Ten člověk je podle nás prostě kreatura a basta fidli.  

6. Jaroslav Tvrdík

Komunistický lampasák a pozdější socan podělal, na co sáhl. Když byl v roce 2003 ministrem obrany, nemohl se rozhodnout, jestli demisi podá, nebo nepodá. ČSSD mu pak dala "trafiku" v podobě ředitele Českých aerolinií, do jejichž čela se dostal bez výběrového řízení. Udělal si z nich bankomat. Novinář Vít Doležálek píše: "Do vedení přivedl své známé, výrazně zvýšil platy a počet manažerů (převážnou většinu z nich bez odpovídajícího vzdělání a zkušeností v oboru), zavedl zcela novou a zbytečnou řídící úroveň, nakoupil flotilu 50 luxusních vozů Audi..." ČSA tím Tvrdík prakticky zničil, stejně jako později ČSSD, kde byl v roce 2010 neúspěšným volebním manažerem. Jestli ještě někdy někde vyleze z politického hrobu, tak ho do něj zpátky zkopneme.  

7. Marek Benda

profimedia-0186239137 To se mu to směje, když už ho čtvrt století živíme!                Jan Zátorský / MAFRA /Profimedia.cz. Nejhorší politickou mumii jsme si nechali na konec. Marek Benda se od roku 1989 drží parlamentu jako hovno košile, protože nic jiného neumí. Nikdy nepracoval, vždycky jen ve sněmovně mlátil hubou. A vymýšlel v ní neskutečné věci. Na jaře 2009 třeba prosadil novelu trestního zákona č. 52, známou jako "náhubkový zákon". Platit začala příznačně 1. dubna, tedy na apríla. Šlo o největší omezování svobody slova a zveřejňování informací od pádu komunismu. Bendův "všemocný stát" se tak snažil snížit kontrolu občanů nad těmi, kdo ten stát nejen řídí, ale často ho i vysávají jako pijavice. "Náhubkový zákon" pod hrozbou pětiletého vězení a pětimilionové pokuty zakazoval zveřejňování policejních odposlechů – a to i v případě, že se týkaly trestné činnosti politiků, státních úředníků a dalších "osob veřejného zájmu". Tohle přiblížení Česka Bělorusku, Kubě nebo Severní Koreji kritizovala i Evropská unie.
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články