fb pixel Bílý dům pohltila vůně smáža: McDonald Trump pohostil fotbalové šampiony stovkami Big Maců – G.cz
Vyhledávání

Bílý dům pohltila vůně smáža: McDonald Trump pohostil fotbalové šampiony stovkami Big Maců

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Ani Banksy, kdyby chtěl namalovat moderní satirickou verzi Poslední večeře, by tohle nevymyslel! Americký prezident Donald Trump v Bílém domě hostil fotbalové šampiony. A protože hlava USA vinou vlastní pomatenosti zrovna doma nemá kuchyňský personál, musela sáhnout po rychlém nouzovém řešení.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 15.1.2019, 12:56

300 hamburgerů

A k tomu spoustu pizzy a hromady hranolků. Malý tlustý chlapeček uvnitř Donalda Trumpa se zase jednou přihlásil o slovo. Hlava Spojených států u sebe v Bílém domě hostila fotbalový tým Clemson University, který v národním šampionátu porazil kolegy z Alabamské univerzity. Vzhledem k tomu, že vládní shutdown už 25 dní paralyzuje celou zemi, ale vítězům neměl kdo uvařit slavnostní jídlo.

To ale pro moudrého vůdce západu není vůbec žádný problém! Trump je známý svou až téměř závisláckou láskou k rychlému občerstvení, rozhodl se po něm jako po záchranném lanu sáhnout i při této příležitosti. Na fotbalisty tak v Bílém domě čekaly hamburgery, wrapy, pizza, hranolky a další libůstky přispívající k ucpávání cév, zvyšující riziko infarktu a tak dále.

Nutno uznat, že takové jídlo jsme v Bílém domě ještě asi neviděli. Netradiční menu vzbudilo zájem novinářů, ale i sociálních sítí. Fotografie z večera oslavy kolují po internetu jako lavina a většinou je ti, co je sdílí, nechávají pracovat samotné. K tomuhle opravdu není třeba doplňovat ani kousavé poznámky, ani to kolážovat. Prostě jenom další Donaldův bizár.

Aktuální shutdown neboli rozpočtová krize v USA trvá zatím nejdéle v historii. Donald Trump trvá na tom, že musí dostat peníze na dostavbu své milované hraniční zdi mezi Amerikou a Mexikem. Zlí opoziční demokraté mu ale peníze odmítají dát. Následkem sporu je to, že americké federální úřady od prosince 2018 fungují v omezeném režimu. Zastavilo se financování zhruba čtvrtiny vládních úřadů USA, včetně ministerstva zahraničí, spravedlnosti nebo vnitřní bezpečnosti. Výplaty přestaly chodit také státním zaměstnancům, do kteréžto kategorie spadají právě kuchaři v Bílém domě.

A tady se podívejte na 10 případů, kdy Simsponovi předpověděli budoucnost.

Podobné články

Doporučujeme

Další články