Bill Gates se setká s Babišem, společně pohovoří o problémech, které trápí svět – G.cz
Vyhledávání

Bill Gates se setká s Babišem, společně pohovoří o problémech, které trápí svět

Český premiér Andrej Babiš (ANO) se tento čtvrtek setká s jedním nejbohatších mužů planety a zakladatelem firmy Microsoft, Billem Gatesem, který se v rámci euroasijského summitu potkává i s dalšími premiéry evropských zemí. Schůzku si vyžádal samotný Gates se svou nadací. O setkání informoval Radiožurnál, kterému to sdělil diplomatický zdroj.

Martin Miko
Martin Miko 17.10.2018, 15:32

Setkání miliardářů

V současnosti druhý nejbohatší člověk světa Bill Gates s majetkem neuvěřitelných 90 miliard dolarů se tento týden setká s premiérem Andrejem Babišem, který je zároveň druhý nejbohatší Čech podle časopisu Forbes. Setkání proběhne ve čtvrtek ráno v Bruselu. Schůzku inicioval samotný Gates, který se v rámci své návštěvy snaží setkávat i s dalšími předními představiteli států EU. Dnes se Gates například setká s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

Hlavní pracovní náplní Billa Gatese je v posledních letech jeho nadace, kterou vede společně se svou ženou Melindou. Nadace Billa a Melindy Gatesových se snaží pomáhat například v rozvojové Africe a mnoha zemích třetího světa. Na toto téma by rád pohovořil s Andrejem Babišem. V plánu je rovněž mluvit o rozvoji digitální ekonomiky, humanitární pomoci, boji proti AIDS a dalším civilizačním chorobám, které trápí chudé země. Bill Gates kdysi vyzval své miliardářské kolegy k tomu, aby se vzdali svého bohatství ku prospěchu lidstva. On sám se totiž nedávno zavázal k tomu, že postupně rozdá na charitu většinu svého majetku. I kdyby rozdal 95 % všeho, co má, stále by mu zbylo dost peněz na to, aby zajistil svou rodinu na dalších deset generací dopředu.

Andrej Babiš se nachází v Bruselu v rámci summitu EU, které se má tento týden zabývat především vyjednáváním o dlouho chytaném Brexitu.

A zde si přečtete o tom, že Elon Musk chystá nový alkohol s názvem Teslaquila.

Podobné články

Doporučujeme

Další články