fb pixel Babiš pod palbou otázek Generace Z: Dočkají se mladí lidé důchodu? Ptal se Johny Machette premiéra – G.cz
Vyhledávání

Babiš pod palbou otázek Generace Z: Dočkají se mladí lidé důchodu? Ptal se Johny Machette premiéra

Zdroj: Osobní archiv Jonáš Čumrík - Se souhlasem autora

Po předsedovi Pirátů se bývalý rapper a influencer v důchodu Johny Machette, vlastním jménem Jonáš Čumrik, rozhodl „neseriózně“ vyzpovídat dalšího předsedu politické strany, a to konkrétně současného předsedu vlády Andreje Babiše. Jeden den s Babišem prožil Johny Machette naplno v Ústeckém kraji, kde předseda vlády kandiduje, aby zde porazil Bartoše.

Martin Miko
Martin Miko 4.10.2021, 13:00

Na pokecu s Andrejem

Na rozdíl od Ivana Bartoše (Piráti) nemá Andrej Babiš (ANO) rád ananas na pizze. I takové věci přimějí mladé lidi k tomu, aby šli k volbám. I proto se Insider podcast rozhodl pro experiment, kdy influencer a marketér Jonáš Čumrik využívá své sociální sítě a dostává k politikům otázky od voličů z řad Generace Z. Generace, která neví, koho letos volit. „Tohle bylo jedno z nejvíc náročných natáčení, které jsem zažil... asi nemusím říkat proč, že:))),“ popisuje Čumrik v komentářích na YouTube pod videem svůj zážitek z natáčení rozhovoru s Andrejem Babišem. Ten má totiž pár dnů do voleb, takže řeší kampaň v Ústeckém kraji na 100 %.

Čumrik s politiky tráví jeden den, společný čas využívá k diskuzi nad tématy, která mladé lidi nejvíce zajímají, a pomocí toho se pokusí přiblížit politickou scénu nejen prvovoličům, jak stojí v popisu podcastu. Dočká se GenZ důchodů? Ví Babiš, kolik stojí bitcoin? Sleduje instagram Aleny Schillerové? Proč premiér pravidelně skáče ostatním do řeči, nebo co si myslí o legalizaci konopí? Tyto a mnohé další otázky položil známý influencer našemu předsedovi vlády ve chvílích, kdy měl zrovna chvíli času v rámci svého extrémně nabitého denního programu.

V rámci rozhovoru například došlo i na otázku, co si Andrej Babiš myslí o studentských volbách, které dopadly v neprospěch hnutí ANO. To v rámci nich získalo pouhých 8,5 % hlasů, zatímco PirStan získal hned 30 % hlasů. Mladé lidi bohužel volby příliš nezajímají, jak upozornil před pár dny Johny Machette na svém twitteru. „Ve volbách z roku 2017 stačilo cca 370k hlasů, aby strana získala 7 %. A přesně tolik je letos prvovoličů!!! Jít k volbám má smysl. Volby jsou letos 8. a 9. října a mladých lidí, kteří můžou něco změnit, je víc než si všichni myslí a já věřím, že si těch 5 minut najdou,“ popsal situaci Machette.

Po Babišovi si známý influencer vezme „na paškál“ předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou z koalice SPOLU. A vy právě teď máte možnost se jí skrz instagram Johnyho Machette optat na to, co vás zajímá. „Prosím – využijte toho! Jen doufám, že mi zas každý druhý nenapíše: patří ananas na pizzu?“ vtipkuje Čumrik.

Podobné články

Doporučujeme

Další články