fb pixel Babiš: Čekají nás pekelné dny, je potřeba zpřísnit opatření – G.cz
Vyhledávání

Babiš: Čekají nás pekelné dny, je potřeba zpřísnit opatření

Zdroj: Profimedia.cz

Během dneška má vláda jednání s NERVem, odpoledne s opozicí a v osm večer se pak uskuteční jednání vlády samotné. Na pořadu dne je prodloužení nouzového stavu, protože pandemický zákon, který ho měl nahradit, nepodporuje tvrdý lockdown.

Jan Studnička
Jan Studnička 24.2.2021, 11:38

Tvrdý lockdown

Jak premiér správně prohlásil, blíží se roční výročí příchodu covidu do České republiky, a právě na výročí bude situace v Česku od začátku pandemie stoprocentně nejhorší. Nemluvě o tom, že jsme vzhledem k počtu nakažených na počet obyvatel nejhorší na světě.

Babiš nechtěl uvádět žádná data, ale předeslal, že mezi novými opatřeními by měla být motivace zaměstnavatelů podporovat ochranu zaměstnanců na pracovištích. Upozornil, že máme víc těžce nemocných pacientů než kdykoli dříve, situaci navíc ztěžuje i to, že onemocnělo velké procento zdravotníků. S nedostatkem personálu se tudíž menší i lůžková kapacita.

Jak asi víte, dostali jsme pět tisíc dávek od Izraele jako rozvojová země. Vláda údajně žádala o dalších sto tisíc dávek i vedlejší Německo. Ty nedostaneme, ale Němci jsou ochotni poskytnout určitý počet lůžek pro Karlovarský kraj. Ministr Blatný však již dříve upozorňoval na skutečnost, že se tady bavíme o stovkách lůžek, ale Česko jich bude potřebovat tisíce.

Očkování deset minut po dvanácté

V podstatě všechno spěje k takzvanému italskému scénáři, kdy si musejí doktoři vybírat, koho zachrání na přístrojích a koho nechají dusit se vlastní krví na chodbě. Babiš neustále mluví o tom, že na vině jsou neposlušní lidé, což… jo, ale hlavním viníkem zůstává pochopitelně vláda.

Všichni se však shodneme na tom, že jedinou spásou je pro nás očkování. Premiér na tiskovce ujišťoval, že nás v březnu čeká milion dávek a v dubnu pak dva a půl milionu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články