(Atomový) Hřib se dere k moci: čekají nás v Praze další 4 roky hrůzovlády? – G.cz
Vyhledávání

(Atomový) Hřib se dere k moci: čekají nás v Praze další 4 roky hrůzovlády?

Zlí jazykové tvrdí, že pokud se Piráti neumoudří a budou stále trvat na svém Hřibovi, bude to tu pod vládou nezkušeného Piráta vypadat podobně jako v posledních čtyřech letech. Jen si představte ty rozkopané silnice, uzavřená metra a popadané mosty všude kolem vás. Ano, i to je možné. Architekt Adam Gebrian se k celé situaci na Twitteru vyjádřil stručně a jasně, když napsal, že primátor Prahy nemá být první politická funkce v životě člověka.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 12.10.2018, 18:02

Další 4 roky hrůzy v Praze nechceme

Vzpomínáte si na tu dobu, když nás všichni (teda vlastně jen hnutí ANO) přesvědčovali o tom, že Adriana Krnáčová bude skvělou primátorkou, která já schopnou manažerkou, která všechno zařídí a je na ni spolehnutí? Ano, to byly krásné časy, ale opak se stal pravdou. Po čtyřech letech vládnutí jsme se dočkali neustále ucpané Prahy kvůli uzavřeným mostů a hlavním silnicím napříč metropolí. Nekoordinované opravy v našem hlavním městě, díky kterým jste jeli hodinu půlkilometrový úsek, pravděpodobně prohrály hnutí ANO letošní komunálky. Každý rozumný komunální politik ve funkci by měl vědět, že alespoň půl roku před volbami si své voliče má hýčkat, nikoliv naštvávat je pokutami za parkování nebo nesnesitelnými dopravními omezeními. Je sice hezké vidět, že se město stará o svoje vozovky, už ale není hezké, když kvůli tomu trčíte v zácpě půl dne.

Praha se nejspíše nepoučila ze svých chyb a tvořící se koalice ve složení Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) se v případě rozhodnutí, že příštím pražským primátorem Prahy bude Zdeněk Hřib od Pirátů, řítí do záhuby. Primátor Prahy by měl být ze strany vítěze voleb, což Piráti rozhodně nejsou, jenže nyní svou tvrdohlavostí předvádějí, že nechtějí řešit svůj program, ale pouze bojovat o funkce. Je jasné, že primátorem chce být Hřib, Pospíšil i Čižinský, ale jen v případě Hřiba to moc smysl nedává. Primátor hlavního města je poměrně vysoká politická funkce a Hřibova politická minulost spočívá v tom, že je 5 let příznivcem Pirátů a dvakrát kandidoval v komunálních volbách. Je to, jako kdybyste celý život jezdili do práce ve Fabii, a pak jste ze dne na den chtěli závodit ve Formuli 1. Čižinský i Pospíšil jsou oproti Hřibovi zkušení jezdci.

Rozhodně nepochybujeme, že je Zdeněk Hřib vzdělaný muž s všeobecným přehledem o politice, jenže teorie nemá s praxí nic společného, a to by měl vědět i Hřib jakožto lékař. Na druhou stranu nepřipouštíme variantu, že je Hřib pouze tlačen vedením Pirátů, aby o stranou tolik chtěnou pozici primátora tvrdě bojoval.

Praze by měl rozhodně vládnout někdo zkušenější a zainteresovanější než muž, který prostě jen dával pozor při zasedání zastupitelstva. Na tom se snad shodneme všichni.

V případě, že jste jiného názoru, můžete si zde přečíst nekrolog ČSSD.

Podobné články

Doporučujeme

Další články