fb pixel
Vyhledávání

Apríl se letos ruší! Přesto přinášíme tipy na vtípky, kterými si můžete zpříjemnit karanténu

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Apríl letos nebude! Alespoň ne ve společnosti Google, která je mimo jiné proslulá tím, že její zaměstnanci tenhle svátek bláznů, fórků a pranků slaví opravdu ve velkém. Firma ale před pár dny vydala stanovisko, že jí to ve stínu koronavirové krize nepřipadá vhodné. My si ale myslíme, že nevinný žert v rámci vaší osobní karantény nemůže uškodit. Otázkou je, co na to lidé, se kterými tu karanténu sdílíte...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.4.2020, 07:40

Apríl nebude, hlásí Google

1. duben je tradičně dnem, kdy se všichni šílenci, šprýmaři a komedianti mohou úplně urvat ze řetězu. Jakkoliv moderně může Apríl znít, ve skutečnosti je s námi už od 16. století. Letos mu ale zazvonila hrana; Google, který je znám tím, že jeho zaměstnanci svátek pranků slaví obzvlášť vehementně (a vedení společnosti je v tom neméně nadšeně podporuje), již před pár dny vydal stanovisko, že ve stínu současné situace není vhodné již tak silný stres a napětí ještě zvyšovat kanadskými žertíky. Ano, zákeřný koronavir nám sáhnul už i na humor!

Ale vážně; pravdou je, že v době pandemie máme všichni svých starostí dost a přidávat k nim oznámení o falešném těhotenství, průsvitným lakem natřené mýdlo nebo sůl prohozenou s cukrem možná není ten nejlepší nápad. Na druhou stranu, už nějaký ten pátek jsme (a ještě nějaký ten pátek budeme) v karanténě... Samozřejmě záleží na tom, s kým ji sdílíte, pokud ale máte všichni smysl pro srandu, není důvod, proč si pár aprílových fórků stejně nedopřát. V následující galerii vám navíc přinášíme inspiraci, čím můžete spolubydlící, partnery nebo sourozence napálit...

Opravdu ale zvažte, zda to všichni zúčastnění u vás doma zvládnou, protože s doběla rozpálenými lidmi posléze zavření být nechcete!

Za všechno může Írán

Kde přesně se Apríl jako svátek připadající na 1. dubna zrodil, to se neví, pravděpodobně ale vychází z íránského svátku s názvem Sízdah be-dar. První písemná zmínka o Aprílu v Česku pochází z roku 1690 a napsal ji Bartoloměj Chrystellius z Prahy. Podle historických pramenů byl ale vždy spojen s žertováním a šprýmováním, ačkoliv v některých zemích se to bralo vážněji než v jiných. Jsou místa, kde se Apríl slaví dva dny, tedy už i 31. března a je součástí rituálu rozloučení se se smutnou, depresivní zimou a naopak přivítání veselého jara.

Tím, kdo tradici Aprílu vždy držel nad vodou nicméně nebyli sami lidé s touhou napálit své blízké, ale média. Ano, nejvíce je tento svátek humoru spjat s novinami, vydáváním falešných a satirických zpráv. Dříve to fungovalo, v době hoaxů to může být trochu problematické. Možná i proto je dobře, že na jaře 2020 se s tím žertováním budeme držet na uzdě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články