fb pixel Anticenu Zlatá malina obdržel i Trumpův právník Rudy Giuliani. Nechtěně si zahrál ve snímku Borat – G.cz
Vyhledávání

Anticenu Zlatá malina obdržel i Trumpův právník Rudy Giuliani. Nechtěně si zahrál ve snímku Borat

Zdroj: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America - Rudy Giuliani, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=51185135

V sobotu 24. dubna proběhlo předávání populárních anticen Zlatá malina za nejhorší filmové počiny roku 2020. Vítězem jedné z kategorií se stal i právník amerického exprezidenta Donalda Trumpa Rudy Giuliani, jenž nedobrovolně ztvárnil jednu z rolí v pokračování filmu Borat. Ke Zlaté malině letos přišla také zpěvačka a režisérka Sia za snímek Music.

Jan Fiedler
Jan Fiedler 25.4.2021, 15:19

Anticena Zlatá malina

Podobně jako nás má předávání Oscarů zanedlouho informovat o těch nejlepších filmových dílech z roku 2020, anticeny Zlatá malina mají přesně opačný význam. Udělují se totiž za ty nejhorší výkony ve filmovém odvětví za uplynulý rok.

Letošní ročník udělování anticen Zlatá malina, jenž proběhl v sobotu 24. dubna 2021, byl zvláště bizarní. Jedním z těch, kteří anticenu obdrželi, byl totiž také právník amerického exprezidenta Donalda Trumpa Rudy Giuliani. Ten se nechtěně a nedobrovolně herecky blýsknul v loňském pokračování úspěšného snímku Borat z roku 2006.

Trumpův právník Rudy Giuliani

Rudy Giuliani byl nevědomky napálen britským komikem Sachou Baronem Cohenem. Ten za Giulianim vyslal falešnou novinářku, která se na oko tvářila jako reportérka, jež se zajímá o Trumpovy postoje k pandemii covidu-19. Ve skutečnosti však šlo o herečku Marii Bakalovu, která postupovala podle připraveného scénáře. Giuliani byl během celé akce natáčen skrytou kamerou.

V závěru scény pozvala Maria Bakalova Trumpova právníka na drink a odebrala mu mikrofon. Giuliani, spatříc příležitost, si lehl na postel a začal si sahat do kalhot. V tom ale vše přerušil Sacha Baron Cohen jako Borat, jenž vrazil do pokoje a křičel: „Je jí 15 let, je pro tebe moc stará.“

Rudy Giuliani měl v ten moment z ostudy kabát. Nyní k tomu ještě obdržel Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon ve vedlejší roli. Vyhrál dokonce ještě v jedné kategorii s názvem Nejhorší filmová kombinace. V této kategorii zvítězil Rudy Giuliani a jeho zip u kalhot.

Music, Absolute Proof a rok 2020

Hlavní cenu za nejhorší snímek obdržel dokument Absolute Proof (Konečný důkaz) o manipulaci během amerických prezidentských voleb. Režisér snímku, Mike Lindell, získal také cenu za nejhorší herecký výkon v hlavní roli.

Ostatní kategorie ovládly vcelku bizarní snímky. Cenu za nejhorší scénář obdrželo polské erotické drama 365 dní z produkce Netflixu, v kategorii Nejhorší remake, sequel nebo rip-off zvítězil film Dolittle o lékaři, který dokáže mluvit se zvířaty, s Robertem Downeym Jr. v hlavní roli.

Letošnímu ročníku anticen Zlatá malina kraloval snímek Music, jehož režie se ujala extravagantní zpěvačka Sia. Snímek zvítězil v kategoriích Nejhorší herečka v hlavní roli (Kate Hudson), Nejhorší herečka ve vedlejší roli (Maddie Ziegler) a Nejhorší režie (Sia). V kategorii Speciální ocenění zvítězil rok 2020 jako nejhorší kalendářní rok ze všech.

Jednalo se již o jednačtyřicátý ročník anticen Zlatá malina. V minulosti anticenu obdrželi a přijali například Bill Cosby, Ben Affleck, Halle Berry nebo Sandra Bullock. Anticeny se tradičně udělují v Los Angeles v předvečer předávání Oscarů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články