fb pixel Borat 2 není jen o Boratovi. Co je zač Maria Bakalova, která hraje Sagdiyevovu dcerku Tutar? – G.cz
Vyhledávání

Borat 2 není jen o Boratovi. Co je zač Maria Bakalova, která hraje Sagdiyevovu dcerku Tutar?

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Borat 2 je od 23. října k vidění na Amazon Prime. Ať už si pro nás kazašské alter ego Sachy Baron Cohena připravilo cokoliv, oči fanoušků šílené satiry se upírají k postavě Boratovy dcery Tutar, kterou ztvárnila Bulharka Maria Bakalova. Co je začínající herečka se zálibou v komediích, flétnách a chlupatých kočkách vlastně zač?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 23.10.2020, 12:15

Boratova dědička

Trvalo to patnáct let, ale stalo se to - mistr alter eg, komik Sacha Baron Cohen, se rozhodl vrátit se ke své možná nejproslulejší postavě, kazašskému reportérovi Boratovi Sagdiyevovi. Poté, co svým reportážním filmem Borat sice proslavil, ale taky mezinárodně zesměšnil svůj milovaný národ, vrací se do Spojených států, aby tam někomu z vlády nabídl dar, který by měl všechnu škodu odčinit a smazat. Tím darem má být Boratova nemanželská dcera Tutar, kterou Borat, aby lépe zapadla, po příjezdu do USA překřtí na Sandru Jessicu Parker a nechá ji odbarvit na blond a napíchat rty botoxem. Od amerického ideálu krásy k nerozenání, opravdu!

Borat 2, celým názvem Borat: Překvapivý úplatek americkému režimu ku prospěchu kdysi skvělému kazašskému národu, je na streamovací platformě Amazon Prime k vidění od 23. října. V kontroverzních situacích by se v něm měla objevit řada osobností, například americký viceprezident Mike Pence či někdejší starosta New Yorku Rudy Giuliani. Co ale ještě upoutalo pozornost, to je právě Boratova "sekundantka", Tutar Sagdiyev. Ta ve filmu omylem spolkne dítě a věří, že její papá je nejchytřejší člověk na celém placatém světě. Tutar ztvárnila bulharská herečka Maria Bakalova, pro kterou se jedná o první velkou roli. Co je toto děvče s divokým smyslem pro humor zač?

Kdo je Maria Bakalova?

Maria Bakalova se narodila v bulharském Burgasu a je jí 24 let. Studovala herectví na střední umělecké škole, po maturitě přešla na National Academy for Theater and Films Arts v Sofii, kterou loni absolvovala. Mezitím si stihla střihnout několik menších rolí v domácích snímcích, objevila se například ve filmech Tipichno z roku 2015, Transgression z roku 2018 či v letošním počinu Last Call. Zahrála si také epizodní roli v italsko-německém krimi seriálu Gomora.

Kromě hraní Maria hraje také na příčnou flétnu. Má ráda zvířata - její chlupatá kočka je hlavní hvězdou hereččina Instagramu a její pes jménem Steven M. Richter, má dokonce vlastní instagramový účet.

A není jí cizí ani občanská a politická angažovanost. V uplynulých týdnech a měsících Bakalova na sociálních sítích sdílela příspěvky podporující hnutí Black Lives Matter, ale i demonstrace proti korupci a za odvolání premiéra Bojka Borisova, které v létě probíhaly v její rodné zemi. Tam už ovšem Bakalova nežije - cca před rokem se přestěhovala do Los Angeles. Tak uvidíme, zda jí šílený Borat a změna prostředí pomůžou k hvězdné kariéře.

A přímo Borat: Překvapivý úplatek americkému režimu ku prospěchu kdysi skvělému kazašskému národu už pomalu, ale jistě sbírá kladná hodnocení. Podle prvních ohlasů to sice není tak skvělé, jako jednička, ale má to velmi silné momenty, jedním z nich je i Borat v masce Donalda Trumpa. Pokud Amazon Prime nemáte, což je dost pravděpodobné, protože tato platforma v Česku zrovna nefrčí, možná stojí za to ji kvůli novému dobrodružství nejslavnějšího fiktivního Kazacha v historii vyzkoušet.

Podobné články

Doporučujeme

Další články