fb pixel Andrej Babiš má více peněz než Donald Trump, nejbohatším Čechem je však pořád Petr Kellner – G.cz
Vyhledávání

Andrej Babiš má více peněz než Donald Trump, nejbohatším Čechem je však pořád Petr Kellner

Andrej Babiš se může klidně smát. Jeho vydání do rukou spravedlnosti je vzdálenější než kdy dřív. + DALŠÍ 1 FOTKA

Zatímto majetek a zisky premiéra v demisi Andreje Babiše každoročně stoupají, tak majetek amerického prezidenta Donalda Trumpa značně klesá. Oproti loňskému roku si Trump pohoršil o 400 milionů dolarů. Dle časopisu Forbes je mezi Čechy hned 6 dolarových miliardářů, kterým dlouhodobě vévodí Petr Kellner. Kromě Babiše a Kellnera se povedlo předběhnout Trumpa například i českému podnikateli Karlu Komárkovi.

Martin Miko
Martin Miko 7.3.2018, 11:00

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je nejbohatším člověkem světa

Letošní rok v žebříčku časopisu Forbes, který každoročně zaznamenává nejbohatší lidi planety, s sebou přinesl hned několik překvapivých novinek. Dlouhodobě nejbohatší člověk světa Bill Gates byl sesazen zakladatelem a majitelem Amazonu Jeffem Bezosem, který svým majetkem překonal hodnotu neuvěřitelných 100 miliard dolarů, což se nikdy nikomu před ním nepovedlo. Aktiva Jeffa Bezose jsou momentálně na 112 miliardách, což je o třetinu více než loni. Druhé místo obsadil zakladatel firmy Microsoft Bill Gates s majetkem 90 miliard dolarů. Ten však pravidelně podstatnou část svých zisků posílá na charitu a dobročinné účely. Na třetím místě je americký investor Warren Buffett, jehož majetek je odhadován na 84 miliard dolarů.

Dle časopisu Forbes, který každoročně sestavuje žebříček nejbohatších lidí světa složený z dolarových miliardářů, je ten letošní neobvykle dlouhý. Na žebříčku je totiž hned 2208 osob, a z toho hned šest Čechů.

Andrej Babiš je bohatší než Donald Trump

V českých vodách se tradičně nejvíce daří zakladateli PPF Petru Kellnerovi, který disponuje majetkem ve výši 15,5 miliard dolarů, čímž je považován za 88. nejbohatšího člověka na světě. V minulém roce však v první stovce nejbohatších lidí neumístil. Druhým nejbohatším Čechem je premiér v demisi Andrej Babiš s majetkem zhruba 4,6 miliardy dolarů. Na třetím místě se mezi šesticí českých dolarových miliardářů objevil Karel Komárek, který kromě Sazka Group vlastní také cestovní kancelář Fischer a další společnosti, které se zaměřují na zemní plyn, průmysl nebo ropu. Mezi Čechy se umístil i Radovan Vítek, spoluvlastník fotbalové Sparty Praha Daniel Křetínský a energetický magnát Pavel Tykač.

Zajímavé je srovnání, ve kterém dokonce tři čeští miliardáři předhonili amerického prezidenta Donalda Trumpa. Výše Trumpova majetku je zhruba 3 miliardy dolarů, což je zhruba o půl miliardy méně než v loňském roce.

A zde je 6 důvodů, proč je lepší být chudý než bohatý.

Podobné články

Doporučujeme

Další články