fb pixel Ameriku čeká první ze tří debat Trump vs. Biden. Jak to dopadne, to bude překvapení – G.cz
Vyhledávání

Ameriku čeká první ze tří debat Trump vs. Biden. Jak to dopadne, to bude překvapení

Zdroj: YouTube.com - C-SPAN

Dnes v devět hodin večer washingtonského času se proti sobě postaví uchazeči o Bílý dům do první ze tří debat, které je do voleb čekají. Nikdo netuší, jak může duel dopadnout, ale ani to, co vlastně znamená výhru a jestli na tom vůbec záleží.

Jan Studnička
Jan Studnička 29.9.2020, 12:50

Staříci si nadávají

Letitý veterán Republikánské strany Rick Santorum napsal celkem překvapivě pro CNN krátký názorový článek o tom, že Joe Biden je jeden z nejnebezpečnějších diskutérů, se kterými kdy měl tu smůlu debatovat v televizi. “Nestrávíte čtyřicet let ve vedení Demokratické strany, aniž byste byli v těchto věcech výborní,” shrnuje Santorum. “Hillary Clinton byla při minulých volbách zdatným protivníkem, ale Biden bude pro Trumpa úplně jiná hra.”

Je bezesporu pravda, že Joe Biden má do debat řadu výhod. Viděli jsme ho během primárek vyšachovat několik demokratických kolegů a víme, že pokud jde o dikuze, je Strýček Joe pořád ve formě. A jak Rick Santorum správně podotkl, Biden je ve Washingtonu čtyřicet let. Těžko existuje téma, které by ho mohlo zaskočit nebo ke kterému by neměl co říct. A v neposlední řadě se analytici shodují na tom, že někdejší Trumpovy pokusy Bidena zdiskreditovat skrz Ukrajinu a Bidena mladšího se teď obloukem mohou vrátit a kousnout Donalda do zadku.

A to nemluvíme o tom, že to není ani čtyřiadvacet hodin, co The New York Times zveřejnili, že Donald Trump posledních patnáct let platí státu na daních úplnou tužku.

Jenomže pokud si vzpomenete na rok 2016, určitě víte, že během celých voleb nebyla žádná debata, u které jste si mohli objektivně říct: “Podívejme se, jak ten Donald tu Hillary přeargumentoval.” Trump nikdy žádný televizní duel nevyhrál, ale vyhrál volby. Takže spíš je třeba se ptát, jestli ty debaty mohou vůbec něco ovlivnit. A co se počítá vlastně jako výhra.

Protože za velkou část elektorátu by klidně mohl oranžový muž s laciným tupé stát před kamerou a celou dobu ukazovat Bidenovi holý zadek a grafy, které mají osu FUCK a osu YOU, a stejně by si z televize odnesl víc hlasů než jeho protikandidát.

Data, data, data

První debata proběhne dnes v devět večer washingtonského času, tedy našeho času ve tři ráno z dneška na zítřek. Další bude ve středu 7. října a ve čtvrtek 22. A 15. října bude debata dvou potenciálních viceprezidentů, která reálně nikdy neovlivňovala volby nikdy.

Přesto může být sranda sledovat duel Mike “nejbělejší osoba na světě” Pence vs. Kamala “chodící Kalifornie” Harris.

Podobné články

Doporučujeme

Další články