fb pixel Alenka v říši bunkrů: Ministryně Schillerová radí, jak darovat blízkým pod stromeček státem zabavený majetek – G.cz
Vyhledávání

Alenka v říši bunkrů: Ministryně Schillerová radí, jak darovat blízkým pod stromeček státem zabavený majetek

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Vánoce se nezadržitelně blíží a my již nyní přemýšlíme nad tím, jak vyřešit problém se sháněním dárků. Pokud máte stejný problém a nevíte, jak potěšit své blízké, možná vám poradí instagramový příspěvek ministryně financí Aleny Schillerové, ve kterém lidem radí podívat se na aukční portál nabídkamajetku.cz, kde mohou zakoupit majetek, který například propadl státu. Nyní ministryně čelí kritice kvůli nemorálnímu příspěvku.

Martin Miko
Martin Miko 27.11.2019, 15:49

Získejte bunkr nebo pušku

Chcete někoho blízkého na Vánoce obdarovat dárkem, který propadl státu například v rámci policejní razie, tak navštivte aukční portál nabidkamajetku.cz, který spravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových – ÚZSVM, kde naleznete celou řadu věcí a pozemků. „Výběr je opravdu pestrý od herní konzole playstation přes spotřebiče do bytu až po vojenský bunkr,“ radí ministryně financí Alena Schillerová (ANO) společně s hashtagy vanoce2019, uzsvm nebo nabidkamajetku.

Je zřejmé, že tento profil si paní ministryně nespravuje sama, ale že na to má nějaký PR tým, který se stará o sociální sítě. Nicméně za tento příspěvek by se měl dotyčný social media expert stydět. Veřejně propagovat dražbu věcí, které získal stát například právě díky policejním raziím apod. skrz rádoby líbivou fotografii s ministryní u vánočního stromečku, je okem běžného občana minimálně nevhodné a neetické.

„No a kdybyste si letos nevybrali v nabídce plyšáčků po sebevrazích, věnujte alespoň nějaký čas loterii Účtenkovka,“ glosují lidé příspěvek na facebooku. Otázkou je, co si o příspěvku na sociálních sítích naší ministryně máme myslet. Dává nám snad paní Schillerová najevo, že ve státní pokladně nejsou žádné peníze, a proto by lidé měli kupovat věci zabavené občanům a dávat si je mezi sebou jako vánoční dárek? Máme darovat svým blízkým železobetonový bunkr, který měl chránit náš stát před nacistickým Německem?

Někteří lidé stále tomuto příspěvku nevěří a myslí si, že se jedná o fake, který by nikdy žádný politik na internet přece nenapsal.

A zde vás překvapí, že Tomio Okamura začal útočit na Klausovu Trikolóru.

Podobné články

Doporučujeme

Další články