fb pixel
Vyhledávání

Absolventi Vysoké školy života mají horší uplatnění na pracovním trhu

Absolvent vysoké školy života tvrdě maká na Novinkách a co z toho má? Nic.
Zdroj: TMBK

Není všechno zlato, co se třpytí. Ani vysoká škola vám nezaručí uplatnění na pracovním trhu. Ve srovnání se všemi vysokoškolskými obory to vychází pro absolventy Vysoké školy života nejhůře.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 29.12.2017, 07:25

Pokud chcete dát své dítko na vysokou školu, dobře si rozmyslete, kam ho dáte. Může se stát, že i přes červený diplom dopadne tak, že bude makat v kolbence za minimální mzdu, bydlet v pronajaté garsonce, bude po třech rozvodech a volný čas bude trávit u hracích automatů s vidinou toho, že ono to už kurva přijít musí a to štěstíčko je na dosah.

Ačkoliv ve společnosti nadále přetrvává předsudek, že jedním z nejhorších vysokoškolských oborů jsou gender studia, pravda je úplně někde jinde. Naopak. Absolventky (popřípadě uťápnutí vykastrovaní absolventi) genderových studií mají to uplatnění velmi široké. Ať už je to poradenství pro ženy s knírkem, profesionální krátkovlasá lesba-look do časopisů a letáčků anebo tisk trička s nápisem: „Penis je vražda.“ I MeToo průmysl nyní nabírá spoustu nových zaměstnankyň.

Oproti tomu na absolventy Vysoké školy života tam venku s prací nikdo moc nečeká. Respektive čeká, ale těch možností tolik není.

„Podle mě to není fér. Člověk dře, maká, studuje tu vysokou školu života a oni ho potom nikde nechtějí. My absolventi to máme nejtěžší. Týdně rozesílám několik životopisů i do firem, kde požadují vysokoškolské vzdělání. A co myslíte? Nic. Ani neodepíšou. Teda jednou odepsali a pozvali mě na pohovor, ale podle mě si mě pozvali jenom ze srandy, protože tam u pohovoru bylo asi deset lidí, pokládali mi zvláštní otázky, jako co je to třeba hen ta konetární politika nebo co a děsně se u toho smáli. Jeden z nich si mě natáčel na mobil,“ rozhořčeně potvrdil pan Vítek Štuk, absolvent Vysoké školy života, bývalý uklízeč vozíků před hypermarketem, toho času nezaměstnaný.

„Absolventi vysoké školy života představují zhruba dvě třetiny všech lidí, kteří jsou u nás zaregistrovaní. My se samozřejmě snažíme je někde upíchnout, ale není to lehké. To jejich zaměření je natolik úzce profilové, že není legraci jim tu práci sehnat. Navíc docela často se stává, že k nám chodí opilí, zdrogovaní nebo ve vestibulu pouze rozdávají odznáčky SPD a pak zase odejdou,“ prozradila paní Marie Krumplová, zaměstnankyně pracovního úřadu na Praze 5.

Navzdory nízkému procentu úspěšnosti na pracovním trhu jsou absolventi Vysoké školy života nejloajálnější ke své alma mater ze všech možných vysokých škol a chlubí se, kudy chodí, že ji absolvovali.

A tady se můžete podívat, kterak Ministerstvo školství schválilo akreditaci pro Vysokou školu života.

Podobné články

Doporučujeme

Další články