Ministerstvo školství schválilo akreditaci pro Vysokou školu života. Studovat ji může každý bez rozdílu předchozího vzdělání – G.cz
Vyhledávání

Ministerstvo školství schválilo akreditaci pro Vysokou školu života. Studovat ji může každý bez rozdílu předchozího vzdělání

Učitelé na tom nejsou nejlépe.
Zdroj: profimedia.cz

Ministerstvo školství ČR se rozhodlo, že v příštím roce udělí akreditaci nové státní vysoké škole, která by mohla pozvednout vzdělanost našich občanů. Univerzita prozatím nese pracovní název VŠŽ (Vysoká škola života) a hlavní sídlo bude mít pravděpodobně v Chomutově. Zároveň se plánuje během následujících pěti let vytvořit pobočky v Karviné, Třinci a Ústí nad Labem. Výhodou této vysoké školy je, že ji můžete studovat i bez maturity a v případě, že máte dostatečnou praxi, tak zde můžete i přednášet.

Martin Miko
Martin Miko 18.12.2017, 09:59

Studujte vysokou školu bez maturity

Doslova revoluci ve vzdělání plánuje naše ministerstvo školství, které dle hesla „makáme“ plánuje rozšířit kvalifikaci našich občanů otevřením nové univerzity pro všechny bez rozdílu vzdělání. „Není fér vůči ostatním, že na vysokou školu mohou nastoupit pouze držitelé maturitní zkoušky, proto jsme se rozhodli schválit novou vysokou školu, která bude úplně pro všechny,“ prohlásil na tiskové konferenci čerstvý ministr školství Robert Plaga.

Dle sociologických průzkumů se ukázalo, že nejlepším možným řešením by bylo, kdyby se VŠŽ nacházela v lokalitách, kde je vzdělání na nejnižší úrovni. Tím by se poměr vzdělanosti v republice za několik let srovnal. Proto bude Vysoká škola života postavena v Chomutově. Během následujících několika let však přibudou další pobočky například v Karviné, Ústí nad Labem či Třinci.

Obory, ve kterých se najde každý

Mezi akreditovanými obory, které bude možno studovat, bude například sociálkologie, aplikované mateřství, dezinformační technologie, onanotechnologie, teoretická švejkologie nebo lobotomika. Kromě magisterských oborů bude na VŠŽ možné absolvovat roční kurz odborného poradce hlavního trenéra české fotbalové reprezentace a lidového soudce.

Nabídka studijních oborů na internetu okamžitě vyvolala poprask a dle veřejného mínění se lidé chtějí hlásit hned na několik oborů zároveň, což znamená, že brzy budeme jeden z nejvzdělanějších národů světa.

A zde je Vysoká škola života podle Dominika Landsmana.

Podobné články

Doporučujeme

Další články