fb pixel A přece se točí, i u nás! 6 českých videoklipů světové úrovně, které musíte vidět – G.cz
Vyhledávání

A přece se točí, i u nás! 6 českých videoklipů světové úrovně, které musíte vidět

S hudebními videoklipy to není jen tak. Řada dnes uznávaných filmových režisérů začínala právě tvorbou obrazové složky hitů (nejen) slavných kapel. Chce to talent, chce to nápad, chce to prostředky. A kvalitní klipy vznikají i v našich končinách. Vybrali jsme 6 počinů z relativně nedávné doby, které nás, jak se říká, chytli za oko.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 7.12.2018, 14:28

1. Son Lux - Yesterday´s Wake

Son Lux, vlastním jménem Ryan Lott, je sice původem Američan, jeho nejnovější klip ale točil uznávaný český klipový režisér Marek Partyš. Ve videu můžete vidět například DJku Markétu Vutru, hudebníka Václava Havelku nebo Jiřího Podzimka.

2. Aid Kid - Hidden Light

Marek Partyš spolupracuje s různými umělci, a tak už se teď poctivě vrátíme k těm českým. Tady je jeho klip k písni Hidden Light pražského electroproducenta Aid Kida.

3. Barbora Poláková - Po válce

Nápaditý, pozpátku natočený klip Báry Polákové k písni Po válce režíroval Jakub Machala.

4. Never Sol - Run With the Wolves

Klip éterické zpěvačky Never Sol k Run With the Wolves točil další známý český autor klipů, Štěpán Fok Vodrážka.

5. Zvíře jménem Podzim - Horizont

Zvíře jménem Podzim je česká superkapela, složená z necelých dvou desítek samostatně zavedených umělců. V jejím čele stojí Jakub König alias Kittchen. Klip k písni Horizont točil Jiří Horenský.

6. Ventolin - Disco Science

Šílence Ventolina (který vlastně vůbec není šílený) z Brna jste asi zaznamenali, a to i díky AZ kvízu, kde stanul proti Jamesi Coleovi. Jeho LSD trip aka klip k Disco Science je prostě superbizár. Režisérský za ním totiž stojí zpěvák Midi Lidi Petr Marek.

A tady 4 slepí hudebníci, kteří dokázali, že nemít zrak ničemu nevadí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články