fb pixel 9 typů osob vyskytujících se na Facebooku, které by se měly raději zastřelit – G.cz
Vyhledávání

9 typů osob vyskytujících se na Facebooku, které by se měly raději zastřelit

Facebook nám všem přináší řadu pozitiv (farmville, šťouchnutí, virtuální šikanu…), o které bychom jinak byli ochuzeni. Ale jak Facebook dává, tak i bere. Pojí se s ním totiž krutý fakt, že jsme si do přátel nabrali spoustu lidí, které známe jenom od vidění anebo z dávných dob a které bychom v reálu možná ani nepozdravili.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 15.9.2015, 12:50

V našem úzkém kruhu nevirtuálních přátel, s nimiž se stýkáme doopravdy, jsou povětšinou osoby, se kterými rádi trávíme čas a uznáváme podobné hodnoty. Facebook nám umožnil být v kontaktu (byť pouze virtuálním) s osobami, které žijí v úplně jiném světě. Ve svém světě.

Každý z nás určitě nejednou nevěřícně zakroutil hlavou nad statusem, jejž na své zdi zveřejnila osoba, kterou před deseti lety dvakrát potkal na dovolené a kterou si onehdá přidal do přátel.

Kdyby to bylo jen jednou, ale tito lidé tyto druhy statusů zveřejňují s železnou pravidelností a jednoho svádí k tomu si je ze seznamu přátel jednou provždy odstranit, protože takový člověk vás nijak neobohatí.

1) Přehnaně zaláskovaná osůbka

Povětšinou se jedná o ženy. Patrně poprvé v životě si našly nějakého kořena a cítí potřebu toto vykřičet do světa. Nikoho, ale opravdu nikoho nezajímá, že se svou lásečkou sleduje filmeček a papají u toho popcornek. Nehledě na to, že minimálně dvakrát denně nám ukazuje fotografie, na kterých je se svou lásečku. Tu se objímají v parku, tu se drží za ruku v parku a nebo tu se pusinkují před parkem a chystají se za chvilku láskyplně chytnout za ruku.

Dokud dotyčná nepostne fotografii, jak jí její lásečka klátí zezadu na záchodě ve vlaku a přitom jí mlátí přes záda koženou kabelou, zatímco ona s roubíkem v hubě dojí ovci, fakt to nikoho vůbec nezajímá.

2) Citově rozervaná osoba – tak trochu do větru

Opět se jedná převážně o mladé holky. Ve své neskonalé naivitě zase podržely nějakému z těch přitažlivých mládenců, kteří jim naslibují věčnou lásku a kteří po několika dnech tu věčnou lásku slíbí opět nějaké jiné slípce. Tam se střídají zaláskované statusy, tklivé statusy, kdy dotyčná opět končí s chlapama, a následně (většinou do týdne) opět zaláskované statusy. Dotyčná projíždí emocionální horskou dráhou a nehodlá s tím přestat. Co s takovou osobou? Odebrat z přátel.

3) Člověk, co fotí jídlo. Jenom jídlo!

„Tak dneska mám k obědu guláš.“ / „No a krásný večer zakončím svíčkovou.“ / „K obědu jsem si udělal buřty s cibulí.“ Komentáře k fotografiím žrádla, které dotyčný postuje třikrát denně, pouze dokreslují zbytečnost tohoto člověka. Tato osoba se zasekla v nějaké smyčce. Podle statusů to vypadá, že nedělá nic jiného, než že vaří a pak to fotí.

Dalším krokem je, kdy si dotyčný člověk najde k sobě nějakého partnera. Pak se sice fotografie nemění, ale změní se komentáře k těmto fotografiím na: „Tak dneska mi miláček k obědu uvařil guláš.“ / „No a krásný večer s miláčkem zakončíme svíčkovou.“ / „K obědu jsem miláčkovi udělal buřty s cibulí.“

Popřejme dotyčné osobě i jejímu miláčkovi, ať se společně ruku v ruce prožerou k morbidní obezitě a pryč s nimi z přátel.

4) Člověk, který rozhodně není ovčan

Zmagořený jedinec, který sám sebe povýšil nad všechny ostatní uživatele facebooku tím, že on sjíždí nezávislé internetové zpravodajství (aneb psali to na internetu, tak je to pravda) a rozhodně se nenechává masírovat lží a propagandou zkorumpovaných hlavních médií. Zuřivě sdílí nezávislé články s tendenčním až šíleným obsahem a má pocit, že svou osvětou přivádí všechny své přátele na facebooku na správnou cestu.

5) Děsně cool frajer, co jenom kalí

Je mu čtyřicet, nemá ženu ani děti. Nemá práci, ale pořád dává na facebook svoje fotky z barů, kde je ožralej jak doga a kalí s minimálně o deset let mladšíma lidma. Jeho statusy, vyjma fotek, se vyprofilovaly na věty typu: „Dneska se zase ožeru.“ / „Dneska se hezky ožírám.“ / „Včera jsem se zase hrozně ožral.“ / „Dneska se ožeru znova.“.

6) Fanatik z fitka

Jedná se jak o muže, tak i o ženy. Zarytí úchylové na vymakané tělo, co snad ani nechodí do práce a tráví celý život v posilovně, každý den postují fotografie svých vymakaných svalů a dychtí po tom, aby je všichni chválili, jak jsou nabušení. Ráno dají na facebook fotku s činkou, dopoledne fotku na rotopedu, po obědě (přes oběd postnou fotografii svého obědu – půlku jablíčka a hrst steroidů) fotku na běžícím pásu, no a večer postnou fotku, jak dělají kliky.

7) Bytostně nudný člověk, který nemá život

Mohlo by se zdát, že každý člověk je svým způsobem zajímavý. Facebook nás však přesvědčil o opaku. Existují lidé, kteří nejsou zajímaví vůbec. Do svých statusů píší převážně nezáživné věty, fráze a klišé: „Ach jo, zase je pondělí“ nebo „Jupí už je pátek“. Občas postnou fotografii sebe, jak venčí svého jezevčíka, a vrchol zajímavosti u nich je, když sdílí své fotoalbum z dovolené v Chorvatsku, kde měli polopenzi. Fakt pecka. Nemějme však těmto lidem jejich přehnaně nudné životy za zlé a pokusme se je povzbudit například motivačním komentářem k jedné z jejich fotek, jak venčí svého jezevčíka: „Ty vole, už se vzchop a dělej něco zajímavého. Další fotka tebe s tvým čoklem, nikoho nezajímá!“

8) Ženská, která si nepřizná, že už je za zenitem

Možná, to byla kdysi rajda. Teď jí ale pomalu začíná táhnout na čtyřicet, má jizvu po císařském řezu, strie a kozy jako kokršpněl uši, ale ona si furt nedá pokoj. Stále se nechává fotografovat ve vyzývavých pózách nebo se zasněným výrazem zabalená v krajkové zácloně kdesi na poli, jakože hrozně romantická momentka. Být o dvacet let mladší, tak by to za to jistě stálo. Teď už je to jen smutné.

9) Člověk, co chodí běhat

Dotyčný chodí očividně každý den běhat a nemůže vás o tomto svém konání neinformovat. Dvakrát denně (ráno a večer) dává printscreen ze své aplikace na běhání, kde je mapa jeho trasy a vzdálenost 7 km má podle něj celý Facebook dostat do kolen. Ještěže máme ten facebook, jinak bychom nevěděli, kolik toho dnes zase uběhl.

No a ještě se můžete podívat na trefných 16 ilustrací, jak nás Facebook užírá zevnitř.

Podobné články

Doporučujeme

Další články