fb pixel 16 krutě trefných ilustrací o tom, jak nás Facebook požírá zevnitř – G.cz
Vyhledávání

16 krutě trefných ilustrací o tom, jak nás Facebook požírá zevnitř

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Facebook je dobrý sluha, ale špatný pán.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 22.7.2016, 09:30

1. "Přátelství" na Facebooku

Facebook spojuje?! Každý si hledí sám sebe. Neviděli jste se roky, ale až se uvidíte, nebudete si mít co říct. Všechno důležité už jste si přečetli na svých zdech.

2. Mocná zbraň

Facebook i další sociální sítě - jakožto nástroj propagandy - zneužívají i velcí hráči jako třeba Rusko nebo Islámský stát.

3. Krmení ega

Co se mi honí hlavou? Já, já, já, jenom já. Ego v obecném slova smyslu vyrovnává naši vnitřní složku sociální (superego) a pudovou (id). Výsledkem jeho činnosti je naše chování. U některých, zvláště v poslední době, ale mocně vítězí složka pudová.

4. Romanticky zářící obrazovka

Všechny krásy světa nám mohou vlézt na hrb. Rochníme se v moři jedniček a nul a opravdové zážitky jsou luxus, který si nechceme dovolit.

5. A co děti? Mají si kde hrát?

Blbnutí na hřišti nahradilo blbnutí na sociálních sítích.

6. Dobrovolné vězení

Máme pocit, že nám nic neuteče. Přitom je náš výhled omezený tím, kam dosáhne kurzor. Nakukujete do reality jen skrze čočku facebookového periskopu nebo ji raději tvoříte?

7. Každý den se rodí noví soudci

Názor nikomu nikdo nebere, ale musíme si uvědomit, že kdo soudí, zavdává právo být souzen.

8. Dřív to bývala televize

Namlouváme si, že jsme dál než televizní generace našich rodičů. Že nejen pasivně přijímáme. Že i kreativně vytváříme. Je tomu ale opravdu tak?

9. Všechny hříchy světa i ten můj

Kromě toho, co měli k večeři, sdělují někteří uživatelé Facebooku i své nejniternější duševní pochody. Často si přitom zapomínají vypnout veřejné sdílení. Bohužel.

10. Honba za lajky

Street artový umělec Mr. Thoms vyšvihl na zeď v italském Ferentinu všeříkající velkoformátovou malůvku. Náš rozhled je omezený sebou samými a naše emoce závislé na tom, kolikrát kdo zmáčkne ukazováčkem na palec.

Většinu výše uvedených obrázků má na svědomí fenomenální polský ilustrátor Pawel Kuczynski. TADY si můžete prohlédnout 30 jeho dalších satirických ilustrací, ze kterých vás zamrazí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články