fb pixel 8 životních pravd, které jsme si odnesli z pořadu AZ-kvíz – G.cz
Vyhledávání

8 životních pravd, které jsme si odnesli z pořadu AZ-kvíz

AZ-kvíz není jen tak obyčejný pořad. Je to nesmrtelný pořad. AZ-kvíz přežije všechno. Až se jednoho dne lidstvo vyhubí, až zbytek zmutovaných lidí bude žít v jeskyních a živit se netopýry, AZ-kvíz tu pořád bude.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 7.9.2017, 08:00

Až naši planetu pohltí Slunce a za několik stovek milionů let naší sluneční soustavou bude prolétávat mezigalaktická loď nějaké cizí vyspělé civilizace, nalezne v naší sluneční soustavě pusto. Pusto a AZ-kvíz.

AZ-kvíz z nějakého důvodu přetrvá navěky. Jestli je to tím, že soutěžící, kteří se do něho hlásí, převážně nejsou úplní kreténi, to nelze s určitostí potvrdit.

Každopádně AZ-kvíz není jen nesmrtelný. Za těch více než dvacet pět let, co je na televizních obrazovkách, jsme se z něho přiučili i řadě zajímavých věcí.

1. Pokud máte vystudované gender studie, pokud jste vystudovaný kunsthistorik, filosof nebo nějaký podobný nesmysl, vaše jediná šance, jak neumřít hlady, protože tou kravinou, co jste studovali, se neuživíte, je jít soutěžit do AZ-kvízu a doufat, že nevyhrajete encyklopedii kníračů (i když taková encyklopedie kníračů s kečupem taky ujde).

2. Měli jste v životě nějaký sen, který nevyšel? Pracovali jste například několik let v jedné firmě a doufali, že se jednoho dne vyšvihnete do jejího čela a bude vám patřit svět? Měli jste za mlada vysoké cíle a teď je vám čtyřicet, máte na krku tři děti, rozvod a exekuci? Nezoufejte. Pořád existují dva lidé, kteří už čtvrtstoletí moderují AZ-kvíz. Mohli jste dopadnout i hůř.

3. V dnešním zlém a ošklivém světě na vás pořád někde tam daleko před vámi čeká něco příjemného. Pokud se budete snažit, pokud budete pilní a pokud budete mít štěstíčko, budete si jednoho dne moci vybrat mezi Průvodcem po šumavských zámcích a encyklopedií kudlanek.

4. Je jedno, jak je člověk inteligentní, jakého je pohlaví nebo vyznání. Drtivá většina lidí, co leze do televizních soutěží, ve volném čase ráda luští křížovky, pracuje na zahrádce anebo se věnuje vnoučátkům. Jak nemáte vnoučátka, nemáte v televizní soutěži co pohledávat.

5. Není hezké soudit někoho podle vzhledu a dát na první dojem. Takový podivný chlápek v brýlích s hrbem, co se směje jako masový vrah, z uší mu lezou chlupy a má tik v oku, sice svádí k tomu, abyste se mu vysmáli, ale on pak všem vytře zrak, porazí dva soupeře a potom v bankomatu nabouchá klidně i dva tisíce korun.

6. Máte literární ambice, ale bojíte se, jak na vaši knížku zareaguje veřejnost? Myslíte si, že se vaše knížka nechytí? Nebojte. Prostě tu knížku napište a když nic, tak ji aspoň budou v AZ-kvízu dávat poraženým soutěžícím ve finále.

7. Šampioni z AZ-kvízu jsou za vodou. Nejen, že vyhrají částky v řádu stovek či možná i tisíců korun, ale rovněž na ty nejlepší z nich čeká sláva, ženy, drogy a nesmrtelnost.

8. Víme, že někde tam venku se pohybuje pěstební dělnice, která se ve volném čase zabývá sbíráním figurek slonů. V dnešním světě plném imigrantů, zloby a nenávisti, je to poměrně uklidňující pocit.

A TADY máte 10 životních pravd, které jsme si odnesli z pořadu Kolotoč.

Podobné články

Doporučujeme

Další články