fb pixel 10 životních pravd, které jsme si odnesli z pořadu Kolotoč na Nově – G.cz
Vyhledávání

10 životních pravd, které jsme si odnesli z pořadu Kolotoč na Nově

Divoká devadesátá léta přivedla na světlo světa spoustu zajímavých pořadů. Mezi ty nejzásadnější se řadí dnes již téměř kultovní pořad s názvem Kolotoč.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 19.8.2017, 08:25

Kde jinde jste si mohli vytočit tři tisíce korun, ukázat národu, jaký jste idiot a pokecat si s Pavlem Poulíčkem? Možná snad AZ kvíz je ještě víc.

Kolotoč však nebyl jenom zábavným pořadem, který měl za úkol udržet diváky u televizních obrazovek a nabídnout jim prakticky vlastně nic. Kolotoč nás toho totiž hodně naučil.

1. I když ti je kolem třiceti, jsi uznávaná televizní hvězda, protože dohlížíš, jak důchodci točí kolotočem z kartonu a umíš číst ze čtečky sportovní zprávy, pořád můžeš mít celý ksicht posetý uhry. Budiž to pro nás obyčejný plebs z lidu povzbuzení, že i slavní a úspěšní mají bolístky jako mají běžní puberťáci.

2. Díky Kolotoči dnes všichni víme, že „U“ jako undatra. Obecně Kolotoč přinesl celému národu povědomí o abecedě a písmenkách na začátku slov jako takových, a za to je potřeba tento pořad uznávat.

3. Je jedno, co je zrovna za rok, kdo nám vládne, jestli jsme v EU nebo jaké je HDP naší republiky. Napříč celému toku času od nepaměti přes současnost a jistě i do budoucnosti se do televizních zábavních pořadů hlásí výhradně jen a pouze kreténi, co nejdou pro ostudu daleko.

4. Nikdy neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Můžeš mít na kontě klidně i dva tisíce. Můžeš si v duchu představovat, kolik křížovek si za to koupíš. Jakou perfektní motyčku na okopávání zahrádky si pořídíš nebo kolik za to bude v lékárně léků na tvoji dnu. Nakonec si ale můžeš vytočit bankrot, a celý tvoje sny jdou do prdele.

5. Když jsi jediná komerční televize v zemi, můžeš si klidně dovolit téměř v prime timu vypustit do éteru pořad, který uvádí kožený, vysoký a podle hrnce střižený sporťák s krátery na ksichtě, kde tři tragédi luští křížovku a točí kolotočem o stokorunové částky, přičemž mezi zájmy všech soutěžících patří práce na zahrádce a vnoučátka.

6. Pokud luštíte tajenku, kde je spousta volných políček a několik políček obsazených písmeny „E“ a „O“, není žádná ostuda Poulíčkovi říct: „E“ jako Emil. Písmeno „E“ už tam sice dávno je, ale to nevadí, protože nejste první ani poslední, kdo je za idiota.

7. Pokud luštíte tajenku, kde jsou všechna políčka volná a vy máte hádat písmenko, které tam určitě bude, je docela v pohodě říct: „Ř jako řeřicha“. Ono tam třeba fakt bude, ale spíš ne. Naflákat tam samohlásky umí každý, ale začít písmenem „Ř“, to je odvaha hodná respektu.

8. Jestliže máte už skoro vyplněnou tajenku, která zní „_AK NÁM ZABILI FERDINANDA“, je potřeba jít tomu štěstíčku naproti a pořádně zabojovat. Nejdřív si vytočte na kolotoči stovečku a řekněte: „A jako Adolf“, no a když to bude špatně, neostýchejte se a zkuste uhodnout hádanku. Vaše odpověď: „RAK NÁM ZABILI FERDINANDA“ sice nebude správná, ale zase se stanete nesmrtelní.

9. Devadesát procent soutěžících z Kolotoče je dnes už mrtvých.

10. Pokud jste jeli na natáčení Kolotoče například z Ostravy, tak případná výhra vám akorát pokryla náklady na cestu. Za tu ostudu to ale stálo.

A TADY se dozvíte deset životních pravd, které jsme si odnesli ze sledování televizního Počasí na Nově.

Podobné články

Doporučujeme

Další články