fb pixel 8 důvodů, proč je dobře, že léto skončilo – G.cz
Vyhledávání

8 důvodů, proč je dobře, že léto skončilo

Ačkoliv astronomické léto bude oficiálně trvat ještě pár týdnů, máme všichni tak nějak zažité, že končí prvního září. Mohlo by se zdát, že konec léta je něco mrzutého a další bude skoro až za rok, ale přiznejme si, že ono to léto zase takový šlágr není.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 2.9.2017, 08:25

Pokud se nad tím zamyslíme, tak buďme rádi, že je po všem a že konečně bude zase dobře.

1. Konec veder

V září se možná, sem tam, ještě počasí zmůže na pár vysokých teplot, ale taková úmorná vedra jako v létě, ta nás s největší pravděpodobností již nečekají. Můžeme tedy vypnout klimatizace i větráky a těšit se na lepší zítřky. Vedra jsou za námi a nás čeká už jen sychravé počasí, mrholení, mlhy, deprese a sebevraždy. Ať žije podzim.

2. Děti jdou konečně do škol

V září s velkou pompou končí pro každého rodiče dva měsíce hrůzy, kdy musí pro své děti vymýšlet program, starat se o ně, krmit je, udržovat je naživu a tak nějak prostě být ten rodič. Pokud totiž dítěti nezařídíte přes prázdniny program a necháte ho se poflakovat doma, začne okamžitě kouřit, chlastat, brát drogy a tahat se s pochybnou partou. V září dítě dostane aktovku a razí do školy. Odteď ho má na deset měsíců na starosti škola, takže pohoda a žádný stres.

3. Žádné vosy ani jiná havěť

Letos v létě se těch vos zase urodilo požehnaně. Kdo nedostal minimálně jedno žihadlo, ten nemůže tvrdit, že prožil léto naplno. Příchodem podzimu nadvláda těchto zmetků končí a s pocitem zadostiučinění si můžeme hýčkat myšlenku, že všechny vosy vyjma královen pochcípají. Dobře jim tak.

Ostatně s podzimem upadá aktivita hovad, komárů, klíšťat a podobných ksindlů, a to nemluvě o tom, že nás za pár týdnů opustí i ty otravné vlaštovky, které nahradí majestátní havrani, krkavci a vrány.

4. Obchodní řetězce zahájí Vánoční kampaně

Není čas ztrácet čas. Vánoce jsou doslova za dveřmi a je nutné připomenout lidem, že je třeba utrácet peníze za nesmysly, brát si hypotéky na předražené dárky a začít se pomalu cítit „vánočně“. To kolečko kapitalismu se totiž samo neroztočí. Co, že je venku třicet stupňů? Cítit se vánočně si zasloužíme všichni. Vždyť Vánoce jsou svátkem klidu a pohody. Až půjdete v šortkách a žabkách po městě, jistě se rádi necháte unést atmosférou, kterou vám vnukne Santa Claus ve výloze, třímaje v rukách ceduli s nápisem „Vánoční akce“.

5. Už se na sluníčku nespálíte

Pomalu můžete odkládat krémy na opalování, neboť sluníčka bude ubývat. Už žádná spálená ramena. Už žádná sloupaná kůže. Už nás čeká konečně sněhově bílá pokožka.

6. Žádná přeplněná letoviska u moře

Pomalu, ale jistě začíná ideální doba pro dovolenou u moře. Přeplněné letní resorty se koncem září postupně vyprazdňují, a proto je nejvyšší čas vybírat nějakou hezkou dovolenou. Takové Chorvatsko je ke konci listopadu liduprázdné a v moři se dá v neoprenu plavat naprosto osamoceně. Stačí přibalit teplé bundy a čepice a nezapomenutelná letní dovolená v listopadu u moře pro celou rodinu bez otravných turistů je na spadnutí.

Ostatně i v Čechách řady koupáčů u rybníků a pískoven prořídnou.

7. Konec cyklistů

Cyklisté, neboli nejotravnější článek silniční dopravy, pomalu pověsí svá kola na hřebík. Blíží se konečně doba, kdy za volantem vašeho auta nemusíte každých padesát metrů předjíždět ty otravné brzdy, nepletou se vám pod kola a nezdržují dopravu. Ti nejzatvrzelejší cyklisté sice zvládnou jezdit na kole po celý rok, ale sváteční cyklisté se již motat po silnicích nebudou.

8. Už nemusíte posilovat

Konečně! Konečně se nemusíte snažit formovat svá těla, abyste vypadali dobře v plavkách. Už se můžete zase přežírat a místo toho, abyste chodili běhat nebo chodili do posilovny, můžete normálně žít. Žádný diktát letního plavkového fašismu. Nyní nás čeká období dlouhých kalhot a mikin, kde se všechny špeky ztratí.

Léto sice už končí, ale ještě si určitě stihnete udělat TĚCHTO pět letních salátů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články