Mlha, tma, žádné svátky a zimní pneumatiky: 7 důvodů, proč bychom měli zakázat podzim – G.cz
Vyhledávání

Mlha, tma, žádné svátky a zimní pneumatiky: 7 důvodů, proč bychom měli zakázat podzim

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

On se ten prevít podzim tváří, že je vlastně velmi romantický. Dokáže vykouzlit na pohled krásné přírodní scenérie a hraje všemi barvami. Nicméně, pokud se nenecháme zlákat tímto pozlátkem, zjistíme, že podzim je nejen úplně zbytečné roční období, ale taktéž dokáže být otravný.

Rom Jeremy
Rom Jeremy Aktualizováno 8.10.2019, 15:06

1. Všude samá mlha

K podzimu ranní mlhy patří. K čemu nám ale jsou dobré? Není vidět na krok a na náladě to rozhodně nepřidává. I když je třeba jasno, tak díky mlze vyjde sluníčko nejdříve v poledne.

2. Žádný závratný svátek či obyčej

Na jaře jsou Velikonoce, v zimě Vánoce a v létě je prostě léto. Na podzim není nic. Jenom deprese, mlha a sebevraždy. Co s takovým ročním obdobím? Zrušit.

3. Ani teplo, ani zima

Respektive kosa je, to zase jo. Nicméně věc se má tak, že v létě je teplo. Můžeme se koupat, můžeme chodit jen tak v tričku a kraťasech. V zimě je zase sníh (tedy býval). To můžeme jezdit na hory, můžeme skotačit ve sněhu, stavět sněhuláky a podobně. Na jaře se zase můžeme těšit na léto, jelikož se již brzy budeme moct koupat a chodit jen tak v tričku a kraťasech. No a co podzim? To není sníh. Není ani teplo. Není nic. Jen pořád ty mlhy, deprese a sebevraždy.

4. Zimní pneumatiky

Od 1. listopadu je nutnost auto přezout do zimních gum, tedy za předpokladu, že lze předpokládat, že bude vozovka pokryta sněhem či námrazou. No a jelikož to lze předpokládat takřka vždy, je lepší si ty gumy opravdu vyměnit. To stojí samozřejmě peníze i čas. Kdyby nebyl podzim, tak by se nám letní gumy za zimní vyměnily samy a automaticky. Zadarmo.

5. Všechna zábavná zvířata buď odletí anebo usnou

Na podzim nás opouští některé ptactvo a drtivá většina volně žijících zvířat se ukládá k zimnímu spánku. Na oplátku k nám přiletí vrány a krkavci. Super. Na podzim tedy vyměníme zajímavá zvířata za vrány a krkavce. To je tedy kšeft.

6. Léto bude až za hrozně dlouho

Je logické, že ode dne, kdy končí léto, se odpočítává nejdelší doba do jeho opětovného začátku. Tím pádem se podzim nese ve znamení vzpomínek na léto. Nebýt podzimu, tu zimu nějak doklepeme a na jaře se zase můžeme těšit na léto.

7. Zimní čas

25. října to přijde. Změna z letního času na zimní. Možná si řeknete, že je to paráda, že se o hodinu více vyspíte, ale to je jenom takové pozlátko, neboť se sice vyspíte o hodinu víc, ale ONI vám seberou jednu hodinu z vašeho následujícího večera. Přemýšlejte o tom. Nehledě na přeřizování všech budíků a hodin. Nebýt podzimu, máme jen jeden čas. Letní.

V tomhle počasí se dá dělat jediné - zalézt si doma a pustit si nějaký film. Připravili jsme galerii klasických podzimních snímků, kde tohle podivné roční období můžete obdivovat tím nejlepším způsobem, z pohodlí vašeho gauče:

Anebo si skočte do kina na Jokera. Vaši depresi to sice prohloubí, ale zase je to vynikající kousek!

Podobné články

Doporučujeme

Další články