73 let od nejsledovanější popravy 20. století: K. H. Franka oběsili před 6 tisíci diváky. Jeden z nejhorších nacistů byl vlastně Čech – G.cz
Vyhledávání

73 let od nejsledovanější popravy 20. století: K. H. Franka oběsili před 6 tisíci diváky. Jeden z nejhorších nacistů byl vlastně Čech

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Před 73 lety byl popraven někdejší státní tajemník Úřadu říšského protektora, aktivní nacista a bývalý německý státní ministr pro Protektorát Čechy a Morava Karel Hermann Frank. Je nechvalně proslulý především tím, že posvětil vyhlazení obce Lidice, je tedy zodpovědný za jeden z nejhorších válečných zločinů, ke kterým došlo na našem území.

Martin Miko
Martin Miko 22.5.2019, 08:10

Zlý Frank pocházel z Karlových Varů

Od smrti německého nacisty K. H. Franka uteklo už neuvěřitelných 73 let. Jeho poprava tehdy probíhala na dvoře pankrácké věznice. Tehdy ji sledovalo neuvěřitelných 6 tisíc lidí, čemuž se nemůžeme divit, protože se jednalo o jeden z nejnenáviděnějších lidských pozůstatků druhé světové války. Kvůli jeho rozkazům totiž zemřely tisíce lidí, takže se není čemu divit.

Ač zapálený a aktivní pohlavár Třetí říše, Frank původem vlastně nebyl Němec. Narodil se totiž v Karlových Varech. Několik zajímavostí o jeho životě jsme dali dohromady v galerii tady:

A zde je několik důvodů, proč by se měl Petr Cibulka dostat do Evropského parlamentu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články