7 základních druhů strachu, se kterými se muž ve svém životě musí potýkat – G.cz
Vyhledávání

7 základních druhů strachu, se kterými se muž ve svém životě musí potýkat

Je všeobecně rozšířený mýtus, že muži se nebojí. Ničeho. Těžko říci, kdy a proč tato pomluva vznikla, ale není založena na pravdě.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 11.3.2016, 09:50

Muž je člověk jako každý jiný. Žije si svůj malý život, má své malé sny a prožívá různé bolístky. Rovněž jsou situace, kdy se prostě a jednoduše bojí. Jaké to jsou?

1. Dvě čárky

Ten pocit, když žena čumí na těhotenský test a podle instrukcí čeká, ten jednoho rozhodí. Ta jedna čárka navíc totiž obrátí váš život o sto osmdesát stupňů. Čím víc proužků, tím víc fotr.

A nezáleží na tom, jestli chcete, aby tam ty dvě čárky byly, anebo ne. Je to prostě o strach. Pokud těhotenský test třímá v ruce vaše čtrnáctiletá sestřenice, je ten strach o dost větší.

2. Tchán

Takové to klasické klišé o tchýních, to není založené na pravdě. Muži se tchýní nebojí. Bojí se tchánů. Ten moment, kdy se jdete poprvé seznámit s jejími rodiči a on tam stojí opřený o futra, sjíždí vás očima a představuje si, jak mu brousíte tu jeho malou holčičku, ten není tak úplně příjemný. Tchýni donesete kytku a je ruka v rukávu. Tchána jen tak lehce neuplatíte.

3. Nestojí

Každý muž se bojí dne, kdy se mu nepostaví.

4. Pozdní příchod

Řekli jste manželce, že se vrátíte do devíti, abyste stihli ještě spravit poličku v obýváku. No a ve finále se přiklátíte domů ve tří ráno, vožralí jako vidle. V předsíni ji poblijete nový kozačky a vytuhnete v oblečení v dětském pokoji. To se pak každý muž bojí ráno probudit.

5. PMS

Premenstruační syndrom je strašákem každého muže. Ne, že by se týkal přímo jich, ale jeho přenesené příznaky často pocítí na vlastní kůži.

Emocionální centrifuga žen během PMS mívá na muže neblahý vliv. Vztek střídá pláč, aby byl záhy nahrazen smíchem a tak podobně. Každá žena to navíc prožívá jinak, takže muž nikdy neví, jestli dostane po čuni, že nechal na záchodě zvednuté prkénko anebo bude žena celý večer brečet v koutě a zapomene navařit.

6. Řekne „NE“

Muž soustavně po celý život konfrontován s možností, že bude odmítnut. Tak nějak se zažilo to, že to je právě muž, který ve vztahu různé věci navrhuje. A tady nejde jenom o tom (skoro) nejzásadnějším NE, když muž žádá ženu o ruku.

Může to být takové to klasické NE běžného dne. Jako, když muž s nadějí ve tváří navrhne své manželce anální sex anebo ono prosté: „Hele, nepůjdeme teď ke mně domů?“

7. Nevyhraje

Muži jsou od přírody nastaveni tak, že jejich snahou je být alfasamcem. Za každou cenu. Alfasamec je vždy vítěz. Alfasamec bere všechny samičky a beta samec stojí opodál a závidí anebo je prostě a jednoduše předhozen alfasamci jako potrava.

Ve všech aspektech života, ve kterých se muž domnívá, že dominuje, chce být nejlepší anebo přinejhorším hodně dobrý. Strach z toho, že tentokrát muž nemusí vyhrát, nás pronásleduje celý život.

Samozřejmě, že jsou i přirození betasamci, kteří po vítězství netouží. Ti se nazývají lemplové nebo panicové. Jejich životní cíl je to tu nějak doklepat, dokud nezemřou.

A TADY se můžete podívat na osm symbolů, které v naší generaci vzbuzují strach.

Podobné články

Doporučujeme

Další články