1) Vrchní velitel ozbrojených sil
Exprezident Miloš Zeman by býval hrdinně tasil šavli (popřípadě by ji hodil), nasedl na svou válečnou mulu a vyrazil na zteč. Zatímco by bylo vyhlášeno celostátní pátrání po exprezidentovi, který se se svou mulou ztratil někde v lesích, válečné tažení by ve svém volném čase koordinoval Jiří Ovčáček.
2) Vláda a parlament
Vláda by narychlo spíchla nový zákon o všeobecné mobilizaci. Tento zákon by šel do prvního čtení tři roky po válce a byl by vrácen k přepracování. Ratifikován by byl nejpozději o šest let později.
Během projednání o nasazení armády do války by opozice zavedla obstrukce, kdy by Kalousek po dva dny a dvě noci hovořil o svých pocitech a přednesl několik básní na téma lesní zvěře.
Komunisté by z šuplíku vytáhli diáře a začali obvolávat a obnovovat lidové milice. Vojtěch Filip by zcela vážně začal nahlas uvažovat o obnově Sovětského svazu a Zdeněk Škromach by si udělal několik selfíček doma ze svého bazénu.
3) Armáda
Všech deset profesionálních vojáků, které máme, by zaujalo své pozice. Povoláni by byli taktéž veteráni a zálohy. Úderná četa B pod vedením devadesátiletého majora Novotného, který má vývod, skládající se z veteránů druhé světové války (ta četa!), by zajistila hraniční oblasti. Tam by bojovala nejen s nepřítelem, ale taktéž s neduhy stáří.
Původně se počítalo i s nasazením hradní stráže, ale ta spolu s policií pročesává šumavské lesy. V nich byl naposledy spatřen prezident Miloš Zeman se svou mulou.
4) Výzbroj a vybavení
Oba gripeny a všech šest pandurů, které má armáda k bojeschopné dispozici, by byly připraveny nejpozději do dvou let (jakmile by byly zprovozněny). Během mobilizace by bylo zjištěno, že tři z šesti pandurů jsou pouze vyfakturovány na papíře a fakticky nikdy neexistovaly.
Z toho důvodu by se otěží chopil Andrej Babiš a armádu zasponzoroval. Vedle kosteleckých párků a tří lahví utopenců by věnoval armádě svůj soukromý vrtulník, ve kterém by se majestátně vznesl ministr obrany Martin Stropnický a na nepřátele házel cihly.
5) Média
Moderní pojetí války počítá s bitvami nejen na bojištích, ale taktéž s masivní ofenzivou médií. Média by měla zabrnkat u obyvatel na vlasteneckou strunu a formou lehké propagandy udržovat konstantní pocit, že válka je předem vyhraná, popřípadě vytvářet konkrétní válečné hrdiny.
Právě z toho důvodu televize Nova nasazuje svůj nejtěžší kalibr – Ordinaci v růžové zahradě – do prime timu každý den, a to rovnou dva díly za sebou.
Ray Koranteng moderuje hlavní zpravodajství z improvizovaného zákopu u sebe doma a Lucie Borhyová uvádí zprávy nahoře bez, aby tím podpořila naše vojáky.
TV Primě tradičně ujel vlak, takže ve zpravodajství informuje o špatném počasí, a Česká televize přichází s novým formátem pořadu – StarDance, když vojáci tančí. Místo vojáků, kteří se věnují tancování a chybí tak ve válce, je na frontu povolán Marek Eben ve funkci polního kaplana.
Vedení TV Barrandov si uvědomilo, že je stejně nikdo nesleduje, a tak se přeorientovali na výlep vlasteneckých plakátů.
6) Občané
Občané by válečný konflikt prožívali převážně prostřednictvím sociálních sítí, popřípadě vášnivých diskuzí na internetových portálech. Nejdůležitější by bylo, zda by za válečným konfliktem stály USA, anebo Rusko. To by bylo důležitější než samotná válka.
Na sociálních sítích by se vytvářely různé skupiny a ve velkých městech by se konaly pro- nebo protiválečné pochody. Válečný agresor by taktéž jistě obdržel od davu lidí na Václavském náměstí červenou kartu. To je bez debat.
Zatímco by lidé v ulicích zuřivě mávali červenými kartami a na portálech se diskutovalo, kdo za tu válku ve skutečnosti může (samozřejmě že Kalousek), byli bychom hladce a bez sebemenšího odporu obsazeni. Byť Martin Stropnický z vypůjčeného vrtulníku házel cihly na nepřátelské vojsko, co to jen šlo.
7) Tomio Okamura
Tomia by se válka nedotkla. Ten svádí úplně jiné války. Svoje války.
Válka může být ale i humorná záležitost. Podívejte se na těchto 7 vtipných válečných příběhů.