fb pixel 7 tipů, jak na dovolené v zahraničí poznáte Čecha – G.cz
Vyhledávání

7 tipů, jak na dovolené v zahraničí poznáte Čecha

Ponožky v sandálech jsou základ Řízek s chlebem Lahváč na pláži. Není nic lepšího Petr Čech + DALŠÍ 1 FOTKA

Zanedlouho nás čeká vlna letních dovolených a mnohé z nás jistě trápí otázka, jak na dovolené poznat Čecha?

Dominik Landsman
Dominik Landsman 12.6.2018, 15:13

Stejně jako že Němci na dovolené mají knírky a velká břicha a Rusové jsou imrvére nalití a po pláži se procházejí v šusťákové soupravě Adidas, tak i Češi mají několik charakteristických znaků.

1. Řízek s chlebem

Řízek s chlebem je vedle paštiky české národní jídlo na dovolené. Lehce nakyslý řízek v okoralém, avšak uvnitř navlhlém chlebu, je devízou českých dovolenkářů a největší vývozní artikl České republiky. Drobky chleba a smažené strouhanky na sedadle dávají tušit, že před vámi tam seděl určitě nějaký Čech.

2. Ponožky v sandálech

Češi byli vždycky módní průkopníci. To, k čemu mají ostatní národy přirozený respekt a instinktivně se toho bojí, Češi bez mrknutí oka oblečou na pláž nebo do kostela. Možná se nám všichni smějí, ale to se smáli i prvním průkopníkům létání. Pozéři drží prst na tepu doby, ale jen ti odvážní tep doby udávají. Češi jsou odvážní a jednoho dne budou ponožky v sandálech nejen celosvětový fenomén, ale módní standard každé pláže.

3. Igelitky na snídani

Nač si kupovat plnou penzi, když stačí polopenze a u snídaně si nabrat párky, pečivo a uzeniny na oběd? Hezky všechno do igelitky a oběd zadarmo je zajištěn. To by musel být člověk padlý na hlavu, aby si platil i obědy, když si je může nabrat u snídaně zadarmo.

4. Igelitky

U igelitek ještě zůstaneme, protože těch není nikdy dost. Pokud na pláži uvidíte turistu s igelitkou, bude to nejspíš Čech. Plážové tašky stojí moc peněz, kdežto igelitku seženete za pár korun a splní stejnou, ne-li lepší funkci. Igelitka je totiž nepromokavá.

5. Lahváče

Ačkoliv je hned u hotelu bar, kde se dají koupit různé míchané alkoholické nápoje a dokonce i pivo, Čech stejně bude ležet na pláži a lámat do sebe jednoho lachouta za druhým. Ty si dovezl z domu, protože tyhlety místní patoky se nedají pít. Takový Gambáč na pláži má něco do sebe.

6. Lámaná angličtina a smlouvání o ceně

Obzvlášť u starších kusů poznáte Čecha podle jeho lámané angličtiny, kdy se snaží usmlouvat u obchodníka parádní náramek z mušliček o několik korun levněji. Dovolená ho vyšla sice na padesát tisíc, ale těch deset korun u obchodníka za tu cetku usmlouvá, i kdyby na to měla padnout celá jeho anglická slovní zásoba čítající takový arzenál, jako je: „Helou“, „Aj čech“ „Aj báj“ „Aj tů expenzif“ nebo „Bír gůt“.

7. Bude mít dres Arsenalu

Čecha na dovolené poznáte rovněž tak, že bude mít na sobě dres Arsenalu a když bude mít svůj den, tak vychytá nulu. (Ano, je to tak. Opravdu jsem použil tento druh humoru. Bylo potřeba článek zakončit nějakou děsnou taškařicí. Pokud vám to přijde málo, tak Čecha na dovolené poznáte tak, že si šlape na jazyk, má nemístné sexuální poznámky, vypadá jako hobit s vlasy do culíku, na potkání všem říká, že Miloš Zeman je fajn člověk a zpívá: „Šubyduby Amerika…“)

A tady zjistíte, že Chorvatsko zakázalo řízek s chlebem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články