fb pixel 7 příjmení, která stojí za nic – G.cz
Vyhledávání

7 příjmení, která stojí za nic

Jméno ani příjmení si člověk nevybírá. Zdědí ho po svých rodičích, potažmo samotné jméno dostane rodiči přiděleno.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 19.2.2018, 11:01

Samozřejmě, že v dospělosti si můžete jméno i příjmení změnit, ale většinou si na to tak nějak zvyknete a už se vám do změny nechce.

Ženy mají navíc možnost se výhodně vdát a nové báječné příjmení tak získat jako takový svatební dar. Je to potom příjemná změna, když si Vladěna Šukalová vezme Josefa Mrdala. Rázem se z Šukalové stává Mrdalová anebo, ještě lépe, Šukalová-Mrdalová.

Zvláštní příjmení nemusí být v životě překážkou. Naopak. Dělá to z dotyčného zapamatovatelnou osobu. Některá příjmení jsou však, řekněme, těžko stravitelná.

1. Zadek – V ČR 14 osob

V České republice máme 14 Zadků a stejný počet ženské varianty – tedy Zadková.

Příjmení to není nikterak vulgární a spíš je úsměvné. Takové lehce zvráceně milé. Navíc nabízí celou škálu vtipných narážek.

„Ty vole, čekám tu už půl hodiny, kde zase ten Zadek vězí?“

„Co to do toho Zadka zase vjelo?“

„Jo, ten Zadek, ten je podezřelej, něco mi na něm nevoní.“

„Hele, jde k nám Zadek. To je takový ukecaný přiblblo. Schválně, co z něj zase vypadne.“

2. Kakáč – V ČR 123 osob. Kakáčová – 120 osob

Kakáčů je víc než Zadků. Nabízí se šprýmovní otázka, jak je možné mít tolik Kakáčů na tak málo Zadků. Chybí tady ještě nějaké záznamy o příjmení Vývod, které by tuto záhadu vysvětlovaly.

Nicméně raději se jmenovat Zadek než Kakáč.

3. Hampejz – V ČR 7 osob

Ale tak to je hezké příjmení. Člověka, který se jmenuje Hampejz, snadno odsoudíme ještě před tím, než ho poznáme nebo než ho uvidíme na vlastní oči. Takového Karla Hampejze si představuju jako ošuntělého vaguse, který čichá lepidlo, u nádraží žebrá o drobásky na krabicáka a na kalhotech má konstantní skvrnu od moči.

4. Šukal – V ČR 19 osob

Toto je takové upřímné příjmení. Na nic si nehraje. Prostě Šukal. No a co? Kdo kdy nešukal? Na tom není nic špatného. Naopak chlapec s příjmením Šukal si na druhém stupni základní školy vydobyl jistě značný respekt před spolužáky – panici.

Když ale pracujete třeba jako vedoucí mládeže nebo nedej bože v mateřské školce, tak tam se příjmení Šukal vyloženě nehodí.

5. Vítámvás – V ČR 113 osob

Máme tady zosobnění vítače a sluníčkáře, který vítá imigranty i prostřednictvím svého příjmení. Takový Petr Vítámvás to v dnešní době nemá jednoduché. S takovým příjmením jedině do nějaké neziskovky. Na koncert kapely Ortel vás ani náhodou nepustí.

6. Urvinitka

Ale, to je krásné příjmení. Nezní sice tak úderně jako Urviprdel, ale to nevadí. Urvinitka evokuje takového toho rádoby siláka, co se opravdu snaží, ale bohužel dokáže přetrhnout tak maximálně tu nitku. Urvinitku má člověk chuť pohladit soucitně po hlavě, dát mu bonbon a říct mu, že to bude dobrý.

7. Kalousek

To příjmení není samo o sobě nic zavrženíhodného. Obyčejné příjmení. Nicméně se v něm odráží jeho nejslavnější nositel. Je to to samé jako například s Hiterem. Kdo by se dneska chtěl jmenovat Hitler? Moc lidí to nebude.

A to samé je s Kalouskem. Přirovnávat Kalouska k Hitlerovi je samozřejmě nesmysl, nicméně příjmení Kalousek je ve společnosti poměrně dost diskreditované. Jak se jmenujete Kalousek, tak můžete za všechno zlo a za to, že neschopní a líní lidé mají na hovno život.

A tady máte 9 jmen, za která půjdete do peklíčka, když je dáte svému dítěti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články