fb pixel 7 osob a institucí, které mohou za váš podělaný život – G.cz
Vyhledávání

7 osob a institucí, které mohou za váš podělaný život

Na koho si plivnout, když se nedaří? To je dobrá otázka! Život s sebou přináší spoustu nesplněných přáních a cílů, za které si můžeme sami. Naštěstí je vždycky možnost ze svého neúspěchu obvinit někoho jiného.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 19.7.2018, 11:00

Jistě to znáte. Každé ráno jdete makat do rachoty, dřete jak kůň, večer přicházíte domů ztrhaní, takže si akorát otevřete sedm lahváčů u televize a jdete brzo spát. Na krku už třetí rozvod a pět exekucí ( mimo jiné tu novou plasmovou televizi jste fakt chtěli, tak jste si na ní půjčili a pak neměli na splátky). Bydlíte v podnájmu, protože na svůj byt si nikdy nevyděláte, budoucnost jste nikdy neměli, takže ta vás netrápí, stát není schopen vám zajistit dobře placené místo a navíc po vás chce daně a jediná radost ve vašem životě je několikrát týdně zajít do hospody, občas prohnat pár stovek hracím automatem, zanadávat si na rozhodčí a trenéry ve fotbale a tím to hasne. Nic moc. Kde je ten kousek štěstí, který si zasloužíte? Kdo může za to, že se máte tak špatně?

1. Kalousek

Miroslav Kalousek je zosobněním zla. Nejen, že je to notorický měnič kabátů (z KDU-ČSL přešel do TOP 09, přeběhlík jeden ušatá), ale taktéž je více než jisté, že lže, prospěchaří a krade. Co konkrétně krade, není tak úplně jisté, ale všichni to říkají, takže to tak je a žádné důkazy netřeba. Nebýt zloděje, alkoholika a korytníka Kalouska, měli byste se lépe. To je bez debat. Jo a navíc ten ksindl Kalousek nikdy nepracoval. Jenom se za naše prachy válí v parlamentu a chlastá. (Zde máte prostor pro zlostné odplivnutí.)

2. Václav Havel

Pravdoláskař, který je symbolem vašeho neúspěchu. Za komunistů to bylo zlatý. Všichni měli práci, byty, no prostě stát se o nás postaral. My jsme se starat nemuseli. Tak by to mělo být. No, a pak přišel převrat a všechno šlo do kopru.

Václav Havel, který si hrál na chudáčka disidenta, šel ve skutečnosti komunistům na ruku a celá Sametová revoluce byla domluvená. Pořád mlel něco o tom, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, přičemž umožnil tunelářům, aby tunelovali a pochybným existencím dostat se k moci a tím pádem teď si můžete koupit denně místo dvaceti lahváčů jenom sedm, protože jsou prostě drahý a vy na ně nemáte. To kvůli Havlovi. Jo a taky po tom netáhlu pojmenovali letiště. To si snad už dělají srandu, ne? Nikdo se vás na to neptal a pojmenovali ho bez vašeho souhlasu.

3. USA

Válečný štváč a agresor, který stojí za všemi globálními problémy. USA zosnovalo 11. září, aby mohlo rozjet kampaň proti teroristům, kdy jediným cílem bylo destabilizovat svět a ukořistit ropu.

Drží celý svět v permanentním strachu z jaderné války a samo si mastí kapsu. Nebýt USA, už dávno zlevní rohlíky.

4. Uprchlíci

Povětšinou islámská svoloč, která si myslí, že když si nechali tam u nich „doma“ udělat válku, že můžou zdrhnout sem k nám, tady nás utiskovat, znásilňovat nám ženy, vnucovat nám své náboženství, brát nám práci a zabírat území. Vždyť to je do nebe volající. Za chvíli zde bude více uprchlíků než našinců. Jakýkoliv uprchlík, který nemá co jíst ani kde bydlet, totiž nemá jiný sen, než zakotvit v naší xenofobní republice, založit novou rodinu a pak se odpálit na koncertě Michala Davida. Až bude Tomio Okamura tím prezidentem, ten s nima zatočí. Do té doby je potřeba se ozbrojit a zavést sousedské hlídky, protože těch čmoudů jsou plné ulice. Na každém rohu narazíte minimálně na padesát uprchlíků, kteří touží jenom po tom, aby vás zlikvidovali.

5. Evropská unie

Největší byrokratický aparát na světě, který pouze fašisticky diktuje. Vymýšlí nesmyslné normy a zašlapává naší suverenitu. K čemu je taková Evropská unie dobrá? Vždyť jí vůbec nepotřebujeme. Nějaké dotace stejně čerpat neumíme a když jo, Kalousek je všechny rozkrade, takže jenom dáváme peníze. Peníze z vašich daní. Nebýt EU, bylo by více peněz na příspěvky na bydlení, podpory nezaměstnanosti a tak nějak celkově na správné a férové věci, které by pomohli hlavně obyčejným a poctivým lidem.

6. Kapitalismus

Ten nám byl čert dlužen. Kapitalismus hraje do karet zlodějům a tunelářům bez morálního kreditu k tomu, aby byli ještě bohatší. V kapitalismu může zbohatnout jenom ten, kdo krade, jinak to totiž není možný. Támhle Vlasta celý život dře u pásu v automobilce, je poctivý, nikdy nic neukradl a je bohatý? No není. Kdyby byl nepoctivý, tak bohatý je. Je to logické. Všichni, kdo jsou bohatí půjdou do pekla, protože své bohatství nabyli nějakým švindlem. Za komunismů byli všichni stejně bohatí, nic se nekradlo, republika prosperovala a všichni byli slušní, obyčejní, poctiví a šťastní.

7. Vláda a parlament

Každý, kdo jde do politiky, je šmejd a šizuňk, protože mu jde jenom o vlastní prospěch. Před volbami všichni slibují, jak sníží daně a rozdají půlku státního rozpočtu obyčejným lidem, aby se měli lépe, no a po volbách nic. Je to jedna velká pakáž a všichni si jdou navzájem na ruku. Hlavně ten Kalousek (znovu máte prostor pro zlostné odplivnutí). Platy mají horentní a navíc všichni jsou to korupčníci. Všechny je vyházet a nahradit poctivými lidmi z lidu. Navíc jim nedat ani korunu, a aby to dělali ve svém volném čase, pro radost. Jistě by byl o takové pozici velký zájem a lidé by se měli konečně dobře.

A zde je 10 důvodů, proč současná vláda nevydrží ani rok.

Podobné články

Doporučujeme

Další články