6 znaků, kterými se šéf pražské ODS vymyká

Obrázek uživatele Ivan Brezina
09.10.2014, 13:00
Na politické mítinky chodí Filip Humplík samozřejmě v saku. Tím ale jeho podobnost s “kravaťáky” končí.
    Většina politiků si pečlivě buduje mediální obraz. Retušují “hříchy mládí” a tváří se, jako kdyby byli vždy vzorem serióznosti a počestnosti. Jenže andělé v realitě neexistují, a když na ty anděly něco praskne, s chutí se jim zasmějeme. Předseda pražské ODS Filip Humplík oproti většině ostatních politiků vypadá úplně normálně. Prasknout na něj nemá co – všechno neobvyklé nám na sebe totiž prásknul sám.  

1. Poslouchá metal (a hraje ho)

V polovině 80. let Humplík na základce poslouchal Olympic, Elán a Citron, jako asi všichni v té době. V prváku na gymplu mu pak někdo pustil desku Master of Puppets od Metallicy. „Nejdřív jsem tu hudbu vůbec nechápal, ale pak mě to zasáhlo jako blesk z čistého nebe,” vzpomíná. „Metalu jsem úplně propadl. Najednou jsem věděl, že chci zpívat v metalové kapele. Ta kapela se jmenovala Chirurgie, zpíval jsem v ní v letech 1990 – 2004 a vydali jsme dvě desky. Styl? Pochopitelně trash metal.” skoufihabenek02 kopie Že je metal spojován s primitivností? Podle Humplíka je to nesmysl. „Dneska mi připadá primitivní spíš dechovka, protože to je zpěvný mainstream, na kterém si lidi zařvou pod pódiem a pak jdou na pivo,” vysvětluje. „Že jsem vzdělaný a seriózní člověk a politik? To se přece vůbec nevylučuje. Ano, běhával jsem polonahý a zakrvácený po pódiu a vyluzoval randál, ale každý v sobě přece nosíme něco primitivního, co z nás občas musí ven. A tohle je prostě hudba." Více ZDE.  

2. Boxuje

Před pár lety prožil lehkou krizi středního věku. „Říkal jsem si, že bych si měl v životě splnit nějaký mužský sen,”  vysvětluje. „A tak jsem na sobě začal tvrdě dřít, chodit do posilovny, dvoufázově trénovat box…  A postupně jsem začal chodit i do ringu. Boxuje se různě po sokolovnách s pachem potu, takže je to zvláštní zážitek. Trochu jako v seriálu Okresní přebor. Každý muž v sobě má agresivitu, kterou si různě vybíjí, a můj ventil je prostě box. Machismus ale funguje jen mezi provazy, doma jsem hodný a laskavý otec. Jak se to říká: ‘Kdo se umí prát, ten se doopravdy prát nepotřebuje.’ ”  

3. Má pět dětí...

…ale na rozdíl od křesťanských politiků to není z důvodů víry. „Velkou rodinu jsem vždycky chtěl proto, že jsem jedináček,” ujasňuje. „Mám pět dcer, z toho jednu z prvního manželství, které nevyšlo. Nejnovějším přírůstkem je teprve tříměsíční Evelína.” 10687212_10204125866180074_1765941991686182176_n V české “macho společnosti” musí Humplík často reagovat na otázku:„Proč nemáš syna?” Směje se jí, protože to neřeší. Stejně tak doma nerozlišuje práce na “mužské” a “ženské”. „Nakrmím, přebalím, vykoupu…” říká. „Od časů našich otců, kteří by to považovali za nedůstojné, se doba změnila. A navíc mě to vnitřně naplňuje a baví. Teď během předvolební kampaně chodím domů tak pozdě, že děti skoro nevidím. Když mi holky zavolají, že se jim stýská, vyhrknou mi slzy. Ale emoce k otcovství prostě patří.”  

4. Prožil blízkost smrti

Taková věc člověka vždycky změní a radikálně mu zpřehází životní hodnoty. Zážitek NDE (Near-death experience - prožitek blízké smrti) ho vnitřně “srovná do latě”. Proč má Humplík na krku obrovskou jizvu se dočtete ZDE.  

5. Politiku nepotřebuje k uživení

Humplík podniká v reklamě, takže svých pět dětí slušně zajistí běžnou prací. „Před pár lety jsme se dvěma kamarády založili agenturu Konektor,” říká. „Dneska máme sto zaměstnanců a pobočky na Slovensku a v Polsku. A pozor – mezi našimi klienty nenajdete žádnou státní firmu.” Do politiky proto Humplík nejde proto, aby si přihrával výhodné zakázky. A ani to nepotřebuje, protože Konektor má roční obrat kolem 750 milionů korun. I proto si Humplík taky mohl v průběhu let dovolit věnovat ODS pět milionů. Takhle prostě nevypadá člověk, který by chtěl v politice zbohatnout.  

6. Má kérky

Umíte si představit pokérovaného Sobotku, Bursíka nebo Babiše? Je pravda, že v tomhle už Humplíka trochu předběhl Vladimír Franz, ale ten kandidoval na prezidenta. A prezident je vlastně jen reprezentativní figurka, která nemá skoro žádné rozhodovací pravomoci. Kdyby Humplík ve volbách uspěl, teoreticky by mohl řídit Prahu. Právě kérka přitom naznačuje, že je to člověk, který dělá věci jinak než nudní panáci v oblecích, kteří na magistrátu seděli před ním. Posuďte sami nejen v programu ODS (ZDE), ale i tady: 10540409_10203557245124598_2698535831616862407_n

Co je podle Filipa Humplíka v Praze blbě? Zjistíte TADY.  Zajímá vás, kam by vám doporučil v Praze zajít na dobré jídlo nebo třeba muziku? Klikněte SEM a zjistíte to.

Komentáře

Doporučeno pro vás