fb pixel 6 zásadních postřehů z prezidentské debaty na České televizi – G.cz
Vyhledávání

6 zásadních postřehů z prezidentské debaty na České televizi

Eva Drahošová je vystudovanou knihovnicí a za manžela je vdaná už čtyřiačtyřicet let. Můžeme se těšit na nějakou agitační předvolební swingers party v režii prezidentské dcery? První duel Zeman – Drahoš proběhl na Primě pod moderátorským dohledem Karla Voříška, oproti debatě na České televizi šlo o estrádu Zeman versus Drahoš - kdo bude příštím prezidentem? + DALŠÍ 1 FOTKA

Lidé se až na druhý pokus dočkali seriózní debaty, kterou skvěle zorganizovala naše veřejnoprávní televize, která žije z koncesionářských poplatků, jenž všichni tak neradi platíme, jelikož se vlastně na televizi ani nedíváme. Každopádně vyrovnaný souboj mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem s sebou přinesl 6 zásadních postřehů, které jsme si z této rozhodující debaty odnesli.

Martin Miko
Martin Miko 26.1.2018, 07:54

1) Objevili jsme nové moderátorské eso

Díky tomu, že nejprofláklejší moderátor politických debat na České televizi, Václav Moravec, odmítl moderovat prezidentskou debatu, tak se rozhodlo, že ji povede Světlana Witowská, která celý přenos zvládla skvěle. Dokonce i samotný Miloš Zeman ji na konci debaty pochválil, a to už je co říct. Moravec doma určitě zuří.

2) Drahoš přitvrdil, Zeman naopak vyměkl

Zdá se, že si oba kandidáti na post prezidenta prohodili role oproti minulé debatě na TV Prima, která se nesla v duchu televizní estrády. Drahoš pravděpodobně nevěděl, co od debaty čekat a dočkal se od Miloše Zemana hned několika promyšlených útoků, které mu však vrátil o dva dny později.

3) Publikum bylo tentokrát slušnější

Hudební divadlo Karlín bylo naplněné běsnícími fanoušky, kteří dělali rachot jako na fotbale a nenechali nikoho promluvit. Úterní debata působila spíše jako Česko hledá prezidenta. Debata České televize byla komornějšího rázu a v publiku sedělo pouze 60 lidí, kteří se chovali podle návštěvního řádu.

4) Publikum bylo plné podporovatelů obou kandidátů

V publiku jste mohli zahlédnout spoustu celebrit, které podporují jednotlivé kandidáty. Zemana dorazil podpořit například herec Luděk Sobota, režisér Zdeněk Troška nebo umělec František Ringo Čech. Drahoše zas podpořil zpěvák Adam Mišík, bývalý hokejista Dominik Hašek nebo někteří neúspěšní prezidentští kandidáti.

5) Téměř se nemluvilo o uprchlících

Ačkoliv Jiří Drahoš vyjadřoval svůj postoj k migraci, tak toto téma nepatřilo mezi hlavní pilíře této debaty a spíše se řešila aktuálnější témata typu Babišova vláda v demisi, přijetí eura nebo bezpečnostní prověrka kancléře.

6) IQ v sále bylo nejméně dvakrát vyšší než minule

Což nahrálo do karet Drahošovi. Miloš Zeman si totiž nemohl dovolit vypouštět z úst taková populistická hesla jako v debatě TV Primy, kde jakmile zaútočil na pudy svých příznivců, tak se bouřlivě rozohnili a skandovali šíleně jako na fotbale. Ve většině případech však ani nevěděli, čemu tleskají a fandí.

A zde je 5 důvodů, proč bychom měli znovu volit Miloše Zemana.

Podobné články

Doporučujeme

Další články