fb pixel 6 tipů, jak poznáte, že jste na špatné demonstraci či průvodu – G.cz
Vyhledávání

6 tipů, jak poznáte, že jste na špatné demonstraci či průvodu

Dneska demonstruje kde kdo. Demonstrace jsou základním stavebním kamenem naší společnosti. Kdejaký hejhula s amplionem si může kdekoliv postavit z přepravek improvizované pódium, svolat přes facebook několik sympatizantů a následně půl dne vyřvávat do davu chytlavá a líbivá hesla, zatímco dav souhlasně přikyvuje a nadšeně tleská.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 23.9.2015, 16:51

Různých demonstrací a průvodů je dnes tolik, že běžný demonstrant často tápe a nevědomky se připlete na úplně jiné shromáždění, než původně zamýšlel.

Jak poznáte, že jste na demonstraci, na které nemáte co dělat?

1. Lidé kolem vás mají zvláštní oblečky

Jestliže třímáte nenávistně ceduli s nápisem: „Pryč s islámem“, tváříte se zarputile a provoláváte: „Konvička na Hrad“, zatímco vedle vás pochodují usměvaví, zmalovaní teplouši v tangách s roubíkem v puse celí polepení flitry, bohužel jste se omylem dostali do průvodu Prague Pride. Odsud pravděpodobně Konvičku na Hrad nedostanete.

Chce to mít oči otevřené a bedlivě sledovat okolí.

2. Když vám ostatní demonstranti rozbijou hubu

Pokud přinesete transparent s nápisem: „Dejte imigrantům šanci“ a budete provolávat hesla typu: „Černý, nebo bílý, všichni jsme lidi“ na demonstraci neonacistů a nebo se omylem z nějakého důvodu dostanete na „oslavu narozenin“, kde k tanci, poslechu a hajlování hraje kapela Kolovrat, nebude mít vaše demonstrování dlouhé trvání. Když na demonstraci dostanete do držky, je to jasný důkaz toho, že jste tu špatně.

3. Všichni ostatní mají jinou barvu pleti

Jestliže jste na demonstraci obklopeni výhradně Romy nebo černochy a sám Rom a ani černoch nejste, jste tu nejspíš špatně. Vypadá to, že tady to není demonstrace za práva pudlů a kníračů na potrat. Jelikož jste svou bílou barvou v davu jako pěst na oko a svítíte napříč celým shromážděním, co nejdiskrétněji si zabalte transparent a v tichosti odejděte, než to od někoho schytáte.

4. Dostanete nakládačku od těžkooděnců

Zatímco v tichosti držíte nad hlavou transparent s nápisem: „Drž se, Karle“ a v poklidu projevujete sympatie Karlovi Voříškovi, který byl vyhozen z TV NOVA, zatímco kolem demonstranti, jejichž obličeje jsou maskovány šátky, zuřivě hází dlažební kostky do výloh obchodů a zápalné lahve metají vstříc blížícímu se konvoji policejních aut, něco tu nehraje. Následně dostanete plnou palbu vodního vodního děla a zatímco se budete svíjet na zemi, přispěchá za vámi těžkooděnec, seřeže vás obuškem a váš transparent s nápisem: „Drž se, Karle“ vám zuřivě narve mezi půlky. Takhle jste si to poklidné vyjádření podpory Karlu Voříškovi určitě nepředstavovali. Příště si snad demonstraci už nespletete.

5. Když tam je nebo není Tomio Okamura

Demonstrace v České republice se rozdělují v podstatě na dva druhy. Na demonstraci, kde řeční Tomio Okamura a na demonstraci, kde Tomio Okamura není. Pokud jste dorazili na demonstraci a nikde nevidíte Tomio Okamuru, jak hřmí na pódiu k davu a provolává líbivá hesla a Tomio tu být měl, jste na špatné demonstraci.

6. Když jste na demonstraci jediný idiot s šibenicí

Stojíte v davu, máváte nad hlavou šibenicí a tváříte se děsně důležitě. Po chvilce však znejistíte. Nikdo jiný zde šibenicí nad hlavu nemává. Navíc jsou všichni kolem vás lidé staršího věku a nevěřícně na vás hledí. Ještě chvilku máváte nad hlavou šibenicí, když tu se ozve z davu: „Hulváte“ a odkudsi přilétne francouzská hůl, která vás zasáhne do hlavy. Je nejvyšší čas vzít si svou šibenici a jít zase o dům dál. Připletli jste se na koncert Dua Yammaha, který pořádá televize Šlágr jako zástupný program na demonstraci důchodců za třináctý důchod.

A jestli se bojíte islámu, klikněte SEM, protože největší strach míváme z toho, co neznáme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články